1661. Ezekre figyelj a cserepes rózsa ápolásánál - sokan elrontják
A cserepes rózsa hamar tönkremegy, ha nem figyelünk oda rá! Mutatjuk, hogyan marad sokáig szép.
A cserepes rózsa hamar tönkremegy, ha nem figyelünk oda rá! Mutatjuk, hogyan marad sokáig szép.
A narancsról tudjuk, hogy nagyon jó ízjavító, gyomorerősítő, emésztést serkentő, étvágyjavító és vértisztító hatású. De talán azt még nem, hogy milyen finom a naranccsal készült lepény, amit most ajánlunk!
Tavaszi reteksaláta készítése: 1 csokor retek, 1 pohár tejföl vagy krémes joghurt, pici só Elkészítés: A retket nagyon apróra kockázzuk, enyhén sózzuk, és a tejföllel felöntjük. Hűtőben fél óra pihentetés szükséges. Fontos, hogy egészen picire aprítsuk a retket, de ne reszeljük, úgy más lesz az állaga! Kiváló, friss és ízletes saláta a sonka mellé húsvétra.
A sziklakert elkészülte után érdemes egy picit várni, hogy ülepedjen a föld, ezután pedig nekiállhatunk a beültetésnek. Érdemes úgy megtervezni, hogy minden évszakban legyen olyan növény, amelyik teljes pompájában tündököl.
Amikor már nem tudjuk, mit is főzzünk vacsorára, jó ha van tartalékban egy könnyen és gyorsan elkészíthető karfiolos recept, amihez nem kell porból összekevert szószt használnunk. Ilyen a a töltött karfiol. Kiadós étel, és még diétázók is bátran ehetik.
Készítsen permetlevet Decis vagy Fendona nevű rovarölő szerből. Keverjen hozzá szappanlevet is, ami gátolja a tapadást, ezzel permetezze meg a növényt. Zuhanyoztatni sem árt és tápoldatra is szüksége lesz, a virágzás beindítása miatt.
Üdvözlöm! Az encián (Solanum rantonettii) tavasztól-őszig szaporítható, hajtásdugványozással. A kb. 5-10 cm-es dugványokat úgy kell a szaporító közegbe rakni, hogy a szár magvastagodott része (nódusz) alatt fél cm-el készítsünk metszlapot éles késsel, vagy ollóval. Az alsó levelekek csípjük le, és esetleg a vágásokat gyökeresedési hormonba márthatjuk, ami bárhol beszerezhető (alfa naftil ecetsav). A dugványokat tőzegbe, vagy perlit-tőzeg keverékébe tegye, és mindig legyen nedves a közeg. 25 °C-fok körül néhány hét alatt kigyökeresednek a dugványok. A már kész növénykéket el lehet ültetni kb. 10 cm-es cserépbe. A növény minden része egyébként mérgező!
Ennek nagyon kell örüli! Mert szobai körülmények között általában nem virágzik, így levéldísznövényként szülőhazáján kívül az "esernyőfa" nevet ragasztották rá. A levélnyeleken a kéz ujjaihoz hasonló, ernyőszerűen elhelyezkedő levelei fényesek, bőrszerűek, sötétzöldek vagy sárgán foltosak. A fiatal növényeken 4-5 levélke, míg az idős, fejlett példányokon 12 vagy több levélke ül.
Ha a szavatossága még nem járt le, akor igen.
Üdvözlöm! Én úgy érzem, hogy a talaj lehet a fő okozója a tüneteknek. Szerintem Ön agyagos, kötöttebb talajú helyen lakik, mert ez a talajtípus produkál ilyen tüneteket. Az ibolyafa (Tibouchina urvilleana) egyébként is laza és savanyú talajt igényel. Azt javaslom, hogy ássa körbe legalább 20-25 cm szélesen a gyökérlabda körül és töltse fel tőzeg és komposztált marhatrágya keverékével. A kötött talajon egyébként a gyökerek el kezdenek rothadni, illetve gombásodni. A tőzeg 3-4 szer annyi legyen, mint a trágya. Minden nap kell öntözni, főleg nyáron, de ne álljon vízben! Tavasszal alaposan vágja vissza, amint a rügyek el kezdtek hajtani. Jövőre biztosan rende fog jönni!