1661. Ezekre figyelj a cserepes rózsa ápolásánál - sokan elrontják
A cserepes rózsa hamar tönkremegy, ha nem figyelünk oda rá! Mutatjuk, hogyan marad sokáig szép.
A cserepes rózsa hamar tönkremegy, ha nem figyelünk oda rá! Mutatjuk, hogyan marad sokáig szép.
A narancsról tudjuk, hogy nagyon jó ízjavító, gyomorerősítő, emésztést serkentő, étvágyjavító és vértisztító hatású. De talán azt még nem, hogy milyen finom a naranccsal készült lepény, amit most ajánlunk!
Tavaszi reteksaláta készítése: 1 csokor retek, 1 pohár tejföl vagy krémes joghurt, pici só Elkészítés: A retket nagyon apróra kockázzuk, enyhén sózzuk, és a tejföllel felöntjük. Hűtőben fél óra pihentetés szükséges. Fontos, hogy egészen picire aprítsuk a retket, de ne reszeljük, úgy más lesz az állaga! Kiváló, friss és ízletes saláta a sonka mellé húsvétra.
A sziklakert elkészülte után érdemes egy picit várni, hogy ülepedjen a föld, ezután pedig nekiállhatunk a beültetésnek. Érdemes úgy megtervezni, hogy minden évszakban legyen olyan növény, amelyik teljes pompájában tündököl.
Amikor már nem tudjuk, mit is főzzünk vacsorára, jó ha van tartalékban egy könnyen és gyorsan elkészíthető karfiolos recept, amihez nem kell porból összekevert szószt használnunk. Ilyen a a töltött karfiol. Kiadós étel, és még diétázók is bátran ehetik.
Kedves Zsó65! Addig futnak, amíg van helyük, de ha esetleg nagyon elkanászodnának, akkor nyugodtan vágja le metszőollóval, de szerintem nem fogja túlnőni a rendelkezésre álló helyet!
A rózsarozsda elsődleges fertőzési forrása a fertőzött, lehullott levél, ezért azokat mindig össze kell szedni és lehetőleg elégetni, megsemmisíteni. Alakító metszésekkel is lehet csökkententeni a fetőzöttséget, a beteg növényrészek eltávolításával. De ha mindez nem segít, akkor vegyszeres kezelést érdemes használni. A legjobb az első tünetek megjelenésekor megkezdeni a permetezést 10-14 napos időközökkel. Biztos, ami biztos alapon, a permetezést ismételjük meg többször. Szabad kategóriájú rozsda elleni szerek: Dithane M45, Manzate 75DF, Miltox Sp. Extra.
Kedves Ági! Inkább fagykárra gondolnék a képeket látva. Nem tudom, milyen volt ott az éjszaka, az Ön leírása alapján nem volt, de mégis annak tűnik. Elsodródott növényvédő szer is eszembe jutott, de az előbbi nagyobb valószínűségű. A károsodott részek elpusztulnak majd, ezeket le is lehet vágni, újra fog hajtani. Üdvözlettel: Növényorvos
Sajnos az első egyedek megjelenésekor kell kezdeni már a védekezést. A védekezés a fiatal lárva és a kifejlett liszteske ellen hatékony. A tömeges megjelenés után már csak sűrű kezelésekkel érhet el valamilyen eredményt. A szerek váltogatása is szükséges. 3-4 naponta, a várakozási időket és az időjárást figyelembe véve lehet használni a következő szabadforgalmú szereket: Nomolt 15 SC, Sanmite 20 WP, Chess 25 WP, Cyperkill 25 EC. Ezek érintő hatásúak, így a levél hátuljára is kerüljön. Üdvözlettel: Növényorvos
Kedves Czibik István! Látatlanban nem tudok semmit mondani sajnos. Kérem bővebben fejtse ki, hogy milyen a talaj, milyen fajok, fajták vannak. MIt szeretne kivágni és mit szeretne telepíteni. Ebben a formában fogalmam sincs, hogy Ön mire gondol. E-mailben is írhat: info@kertrendorseg.hu