1721. Készítsünk köretnek fűszeres rizsgolyót!
A fűszeres rizsgolyó kiváló és nagyon könnyen elkészíthető étel. Mivel zöldségekkel készül, ezért önállóan is megállja a helyét, de nagyszerű húsok, saláták és halételek kísérőjeként is.
A fűszeres rizsgolyó kiváló és nagyon könnyen elkészíthető étel. Mivel zöldségekkel készül, ezért önállóan is megállja a helyét, de nagyszerű húsok, saláták és halételek kísérőjeként is.
A citromos csirke frissítő és könnyű étel. Emellett elkészíteni sem nagy ördöngősség. Fél óra alatt zamatos, tavaszi ízt varázsolhatunk a konyhaasztalunkra!
A takácsatka által fertőzött leveleken apró szívogatásnyomokat láthatunk, a levelek fonákán pókhálószerű szövedék található. Gyors munkát végez, képes teljesen elpusztítani a megszállt növényt. Ezért fontos felismernünk, hogy mikor van takácsatka fertőzéssel dolgunk.
A rózsameténg (Catharanthus roseus) fagyérzékeny egynyári félcserje. Az erdeinkben honos, és a talajtakaró félcserjeként ültetett kis és nagy meténg (Vinca) rokona. Gyógyhatását az orvostudomány már évtizedek óta vizsgálja.
Spagetti póréhagymaszósszal: 1 póréhagyma, 400 g spagetti, 1/2 csokor bazsalikom, felaprítva, 2,5 dl tejszín, 1 zöldségleveskocka, 1/2 dl száraz vermut, 1/2 citrom lereszelt héja, 1/2 dl citromlé, 3 tojássárga, bors, só. A póréhagyma külső részét eltávolítjuk, a végét levágjuk, megmossuk, vékony karikákra felszeljük. A spagettit megfőzzük, a tejszínt, a zöldségleveskockát, a citromlét egy kisebb fazékban folyamatos kevergetés mellett felforraljuk. Hozzáadjuk a vermutot és a citromlét. Röviddel a tészta főzési idejének lejárta előtt, a póréhagymát hozzáadjuk és együtt tovább főzzük. A tejszínes szószból elveszünk 2-3 evőkanállal, s azt a felaprított bazsalikommal és a tojássárgákkal elkeverjük. Sózzuk, borsozzuk és a tejszínes szószba öntjük. A szószt ezután már csak felmelegítjük. A póréhagymás spaghettit leszűrjük, lecsepegtetjük, a szósszal elkeverjük, és tálaljuk.
Üdvözlöm! Ha nem természetes levélhullás, akkor valószínűleg valami gomba betegség lehet. Le kéne permetezni, Champion nevű szerrel, ami gomba és baktérium ölő és érdemes belekeverni valamilyen rovarölő szert is Pl.: Actara. Esetleg még lehet, hogy nem kap elég vizet?! Ha az öntözés megfelelő, akkor permetezzen a fent leírtakkal és ismételje meg 1 hét múlva a kezelést!
A homokos talaj nyilván szegényebb, de a szőlő , ha megfelelően van gondozva, szépen megél rajta. A szőlőt lombhullástól tavaszig lehet metszeni. A metszés általános alapelvei közé tartozik, hogy csak az egészséges és jól beérett vesszőig kell visszavágni, mivel a megmetszett vesszőnek jelentős hatása van a rajta fejlődő hajtásra. A hajtásnövekedést, a terméshozamot és a termésminőséget nagymértékben befolyásolja a metszési eljárás.Enyhe őszben az ország több borvidékén is láttuk, hogy metszeni kezdenek. Kopasz metszés: ha világos rügyeket nem hagyunk.Rövid csapos metszés: 1-1 világos rügyHosszú csapos metszés: 3-5 világos rügyFélszál vesszős metszés: 6-8 világos rügySzálvesszős metszés: 9-15 világos rügy marad a vesszőn. Nagyon fontos, hogy ősszel a lehullott leveleket ássuk be a talajba vagy kupacoljuk fel a tőke köré hogy védjük a fagyoktól a növényt. A szőlőt évente kétszer érdemes némi trágyával vagy komposzttal megszórni, tavasszal és ősszel.
A Germersdorfi legjobb pollenadói: Margit, Van, Sunburst, Linda, Hedelfingeni. De a Katalin is jó megoldás, a termés növelése érdekében! De rendszeresen minden évben augusztus és szeptember hónapban kell metszeni, ilyenkor kell a koronaalakító és ifjító metszést is elvégezni.A cseresznyefa átültetését a legjobb több lépesben kell megtenni, legalább egy éven keresztül iskolázni kell. Ez alatt azt kell érteni, hogy a fa gyökérzónáját tavasszal illetve ősszel 2-2 irányból körül kell határolni (ásás). Ezt lehetőleg minél többször fél éven át kell végezni. Ez azért szükséges, hogy a gyökerek egyszeri átvágása ne okozzon egyszerre túl nagy stresszt a növénynek, ne száradjon ki az átültetés után. A fát minál több földdel kell kivenni és áthelyezni új helyére. Apró figyelmesség, de ha lehetséges ne cseréljék fel észak-déli oldalát és eleinte rögzítsék a törzset, nehogy egy nyári vihar kifordítsa a helyéből.
Amig a sarj az anyanövényen van addig megfelelő a tápellátása és gyorsabban fejlődik ezáltal.Szabály:Addig nem bántani mig a sarj gyökerei el nem érik a legalább 6-10 cm hosszt.Akkor le lehet választani és önálló növényként kezelni de az bizti,hogy leválasztása után megáll a fejlődése amig észhez nem tér de ez természetes is. (Én rajta hagynám addig amig a sarj is nem hoz egy uj hajtást-ha tavasz akkor tavasz-) üdv
Lehet, csak arra kell ügyelni, hogy az ásványi sók közül a nátriumsók jelenléte (ami a tiszántúli zöldségtermesztő körzetekben gyakori) különösen káros, mert a nátriumsós vízzel való öntözés a talajt elszikesíti és terméketlenné teszi. Nem alkalmas a víz öntözésre akkor sem, ha szódatartalma 100 mg/l felett van, de összessó-tartalma sem haladhatja meg a 2000 mg/l mennyiséget. A nagy sótartalmú öntözővíz károsító hatása kötött talajokon megnő, laza, vízáteresztő talajokon kisebb.