1731. Melyek a dísznövényeinkre legkártékonyabb bogarak?
Nehéz a kiválasztásuk, mert több ezer fajból sokaknak a lárvája is kártékony növényeinkre, nem csak a kifejlődött egyede. Lássuk a leggyakoribb kártevő bogarakat!
Nehéz a kiválasztásuk, mert több ezer fajból sokaknak a lárvája is kártékony növényeinkre, nem csak a kifejlődött egyede. Lássuk a leggyakoribb kártevő bogarakat!
A barátcserje (Vitex agnus-castus) a verbénafélék családjába tartozik. Már az ókorban is ismerték a gyógyító hatását, és a termékenység istennőjének Hérának szentelték. Az ókori Rómában a szűziesség jelképe volt, szerzetesek hozták be Közép- Európába, mert a növény őrölt magját ették, hogy a cölibátusi fogadalmukat gond nélkül be tudják tartani.
Április van. Ilyenkor minden lelkes kertész igyekszik kiskertjében tölteni szabadidejét és a virágzó gyümölcsfákban gyönyörködik. Ahhoz, hogy a szépen virágba boruló fákon sok és egészséges termés teremjen, érdemes megelőző intézkedéseket tenni.
Ilyenkor áprilisban kelnek ki az áttelelő tarka szőlőmolyok lepkéi. Érdemes felmérnünk a kártevők mennyiségét, és ha szükséges, védekezni is. Lássuk, kik ezek a kártevők és mit kell tennünk, hogy ne károsítsák a szőlőnket!
A babarózsa is egyike a korán virágzó díszcserjéinknek, melyek még a lombfakadás előtt bontják szirmaikat.
Ha a földréteg vastagsága van legalább 30-40 cm, meg lehet próbálni valamelyik alacsony, igénytelen kúszóborókát ültetni, de csak akkor javaslom, ha rendszeresen tudja öntözni.
Kedves Ilona! Így a leírás alapján elég nehéz, de azt gondolom, talán tőzeglegyek szaporodtak el. Ennek lárvái a földben fejlődnek, nedves körülmények között elszaporodnak és a növény gyökereit is megtámadják. Ellenük lehet védekezni Dimilin 25 WP-vel. Alkalmazás: a tövek beöntözése 3-4 g/m2 dózisban. Ezt meg kell ismételni 2-3-szor, egy-egy hetet kihagyva. Üdvözlettel: Növényorvos
Szimpla hibridek. A sárga az az Oncidium ornithochyncum hibridje. Mindhárom sok fényt (de nem tűző napot) kedvel. Szeretik ha 2 öntözés között kiszáradnak. A dendróbiumok a szűk cserépben tartást is szeretik. Ültetőközege mindnek tőzegmentes apró-közepes szemű fakéreg legyen. Sok sikert!
Nem tudjuk mekkora lehet a hagymaméret, de gyanítjuk, hogy vagy kimerítette egy korábbi virágzás (a levélből nem derült ki mikor virágzott ezt megelőzően) vagy nem megfelelő a méret a virágzásra. Ültetés után 4-6 héttel virágozni kellene a hagymának. A levéllel a növény erősödni szeretne, ha levágja sem fog már virágozni mert először a virágnak kellene megjelennie. Tápoldat segíti az erősödést.
A homokos talaj már önmagában megnehezíti a növények életét, mivel tápanyagban szegény, és a nedvességet is rövid ideig tartja. Hogy homokos talajban milyen növényeket ültethetünk, arról ITT ÍRTUNK >> Homokos talaj és árnyékos hely esetében próbálkozhat a gólyaorr (Geranium sp.), és a kökörcsin (Pulsatilla sp.) virágok telepítésével. Viszont a talaj javítása (szervestrágya) minden esetben ajánlott, már ha lehetséges.