176. Rovarölő cigarettacsikkből házilag: így készítsd el!
Ha kertünk súlyosan rovarfertőzött, akkor használjunk saját készítésű nikotinos rovarirtó sprayt, amit házilag cigarettacsikkből is elkészíthetünk.
Ha kertünk súlyosan rovarfertőzött, akkor használjunk saját készítésű nikotinos rovarirtó sprayt, amit házilag cigarettacsikkből is elkészíthetünk.
Mindannyian tudjuk, hogy az optimális egészség érdekében, naponta öt étkezés alkalmával kellene zöldséget és gyümölcsöt fogyasztanunk.
A zöldségek és a gyümölcsök nagyon fontos szerepet töltenek be az egészségünk megőrzésében. Nagyon sok vitamint, ásványi anyagot és antioxidánst tartalmaznak, amelyek felveszik a harcot a szabad gyökökkel szemben.
Egyre többen nem tudjuk megengedni magunknak, hogy zöldségeket vásároljunk. Az egyik megoldás a takarékosságra az, ha olyan zöldségeket veszünk, melyeknek szavatossága hamarosan lejár. De a legjobb eljárás az, ha saját zöldséget, gyümölcsöt termesztünk.
A majoránnát általában egynyári növényként termesztik, és ez az egyik legnépszerűbb és legízletesebb fűszernövény.
Néhány zöldség, amely homokosabb talajba is ültethető: cukkini, paradicsom, tök, bab, borsó, hagyma, csicsóka, petrezselyemgyökér, sárgarépa, kukorica egyéb gumós növények. Néhány virág: varjúháj, sárkányfű, pázsitszegfű, gólyaorr vagy geránium, kökörcsin, (orvosi) zsálya vagy kövirózsa, Zinnia (legényvirág). Néhány cserje, fa: borbolya fajták, nyári orgona, a sárga színű seprűzanót. Mivel a homokos talajban kevés a tápanyag, ezért ha lehetősége van rá, akkor időnként szerves trágyázza meg a földet, mindez viszont mit sem ér, ha nem öntözi rendszeresen. A homokos talaj hamar átereszti a vizet, ezért gyakrabban kell öntözni, de valószínűleg ezt már ön is kitapasztalta.
Üdvözlöm! Szinte biztos, hogy a vetőmag minősége rossz, hiszen ha simán vízbe áztatja, akkor is ki kellene kelnie a magnak! Vásároljon kész palántákat, már elkésett a vetéssel szerintem! A dinnyét 5-6 hetesen jó kiültetni, de azért arra figyelni kell, hogy fagy ne legyen!
Igen, lehet, de ezen kívül sok mindentől függ. Jó lenne, ha tudna fotót küldeni erről. Mivel lettek beöntözve? A hőmérséklet, víz megfelelő a palántáknak? Kártevő jelét nem látja a leveleken? Nagyon kevés az információm, talán a fotó segítene. Köszönöm előre is.
Az apró légyszerű, repkedő muslicák valószínűleg a talajból bújtak elő, a fejlődésük számára kedvező meleg időjárás következtében. Azelőtt is a talajban voltak, csak várták a megfelelő alkalmat a kifejlődésre. Különösen nem ártalmasak a növényekre, de jelenlétük mindenképpen zavaró. Az állatkák eltüntetésére javasolt az Actara 25 WG (permetezéssel) vagy a Basudin, ami egy általános talajfertőtlenítő szer. Ez utóbbit a földre kell szórni, majd öntözze meg. A kezelést ajánlott 2x elvégezni 10-14 nap különbséggel. Csak arra ügyeljen, hogy a permetezést ne zárt térben (lakásban) végezze, mert ártalmas lehet az egészségre.
Tisztelt Tordai József! Régen a timsót valóban használták, de én inkább az Actara nevű szert ajánlanám! Egy levél szert 10 liter vízbe kell feloldani és azzal beöntözni a növényt! Az élelmezésügyi egészségügyi idő és töménység: almatermésűek (alma, körte) levéltetvek, aknázómolyok, vértetvek 18–30 g/100 l víz 28 nap őszibarack levéltetvek 14–16 g/100 l víz 14 nap burgonya burgonyabogár 80 g/ha 7 nap paprika, paradicsom, uborka levéltetvek és üvegházi molytetű 10–40 g/100 l víz 3 nap káposztafélék (brokkoli, bimbóskel, fejeskáposzta, kelkáposzta, karfiol, kínai kel, karalábé) levéltetvek és földibolhák 20–60 g/100 l víz 7 nap dohánytripsz 200 g/100 l víz dísznövények nyugati virágtripsz 200 g/100 l víz napraforgó levéltetvek 60 g/ha 21 nap dohány levéltetvek 200 g/ha 14 nap vöröshagyma tripszek 200 g/100 l víz 7 nap őszi kalászosok (őszi búza, őszi árpa, tritkálé) levéltetű, gabonapoloska 80-100 g/ha, 160 g/ha 14 nap szőlő gyökértetű 30 g/100 l víz 14 nap c seresznye, meggy, szilva levéltetvek, aknázómolyok, cseresznyelégy 30 g/100 l víz 14 nap