1831. Melyek a legszebb, csokorba való kerti virágok?
Milyen virágokat ültessünk kertünkbe, hogy a vázában is sokáig gyönyörködhessünk bennük. Lássuk, melyek is a vágott virágnak legalkalmasabb évelő növények.
Milyen virágokat ültessünk kertünkbe, hogy a vázában is sokáig gyönyörködhessünk bennük. Lássuk, melyek is a vágott virágnak legalkalmasabb évelő növények.
Kis helyen vagy a szoba sarkában festesz? Minden festés után el kell raknod a szükséges felszerelést? Lássuk olvasóink tippjeit, arról, hogy hogyan bűvészkedhetünk a nagyobb tér kialakítása érdekében!
Karfiol saláta: Sós vízben megfőzünk, a főzővízben hagyunk kihűlni egy kiló rózsáira szedett karfiolt, majd alaposan lecsepegtetve tálba tesszük. Simára keverünk két evőkanál borecetet egy kiskanál mustárral, egy gerezd tört fokhagymával, sóval, őrölt borssal, egy kiskanál ketchuppel és egy mokkáskanálnyi őrölt rozmaringgal. Vékony sugárban, kevergetve, belecsurgatunk nyolc evőkanál olajat, hogy szép opálos legyen, és a karfiolra öntve jégbe hűtjük és hidegen tálaljuk.
Harmadik alkalommal ért el első helyezést a Széchenyi István Egyetem csapata a Shell Eco-marathon elnevezésű világversenyen. Idén új kihívás elé állították a szervezők a Urban Concept/Solar kategóriában rajthoz állókat: a versenyzőknek nem csak megtervezni és megépíteni kellett a legtakarékosabb autót, hanem a futam végére több energiát kellett termelnie a járműnek, mint amennyit felhasznált. Ezt egyedül a győri fejlesztésű napelemes SZEvolution teljesítette. Ráadásul a WWF is ezt az autót választotta a környezetvédelem egyik „nagykövetének”.
Itt az idő, hogy leszüreteljük fűszernövényeinket és téli megőrízzük fantasztíkus ízüket. Több módszer is a rendelkezésünkre áll, mindenki választhat kedve szerint.
Üdvözlöm! Szerintem nem kell egy hetet várni. A lakásban a levágott virág, a hirtelen melegben egészen biztos, hogy néhány nap alatt kinyílik! Halottak napja - Sok a krizantém a piacokon, jelentős áremelkedés nem várható Krizantém, az ősz kedvenc virága
Az eper őszi takarása fontos.Az eperültetvény felkészítése a hideg télre nem az őszi hónapokban kell, hogy kezdődjön, hanem a telepítésnél. Az eperágyások legyenek széltől védett, gyümölcsfákkal, bokrokkal körülvett területen. Ha nincs ilyen hely a kertben, akkor az eperágyások köré ültethetünk ribizli- és egresbokrokat. A megfelelően trágyázott és fellazított talajban a növények sokkal egészségesebben tudnak fejlődni, így ellenállóbbak is lesznek a környezeti tényezőkkel szemben. A takarás hóolvadás után még rajta maradhat a növényeken, egészen addig, amíg ezek növekedése újra beindul. Vermelés Azokat a kiszedett növényeket, amelyeket csak később palántálunk állandó helyükre, ideiglenesen a földbe kell ültetni, vagyis vermelni, hogy ne száradjon ki a töve. A palántákat zárt helyen vagy szabadban lehet elvermelni. Zárt hely lehet a pince vagy üvegház, illetve fóliaház. Fontos, hogy fagymentes legyen a helyiség. A vermeléskor arra kell ügyelni, hogy a föld szorosan tapadjon a növény lefelé álló gyökerei közé. A rövid ideig tartó vermelésben a növények lehetnek ferde helyzetben is, megdöntve is. Hosszabb időre csak függőleges, természetes helyzetben vermelhetünk. De a ládákban tárolt palánták fagymentes helyen tárolva is túlélik a telet. Ültetési idő Március - Május Tápkockás eper palánták: Március - Június, Augusztus - Szeptember Tenyészterület A tőtáv 20 - 35 cm. A sortáv 60 - 90 cm. Ültetés Ültetési mélység frigó palántánál: Különösen fontos a helyes ültetési mélység. A gyökértörzs a föld síkjával azonos magasságban legyen. Semmi esetre sem maradhat ültetés után gyökér a föld felett. Palántázás után azonnal alaposan be kell öntözni.
Tisztelt hömpölygő! A zsályákra jellemző, hogy szétomolva nőnek a földön, amikor már néhány évesek és fás a száruk. Tavasszal vágja vissza őket, amikor el kezdenek hajtani.
Kedves Ági! Elég nehéz hozzájutni, de elvétve lehet kapni. A www.tulipan.hu-n lehet rendelni, de jelenleg elfogyott. Szerintem nagyobb kertészetekben érdemes nézelődni, ha most nem sikerül, akkor tavasszal, cserepeset szerintem tud venni.
Tiszteletem! Az első képen egy vizipálma van (Cyperus alternifolius), a másodikon pedig egy kávécserje látható (Coffea arabica).