1831. Melyek a legszebb, csokorba való kerti virágok?
Milyen virágokat ültessünk kertünkbe, hogy a vázában is sokáig gyönyörködhessünk bennük. Lássuk, melyek is a vágott virágnak legalkalmasabb évelő növények.
Milyen virágokat ültessünk kertünkbe, hogy a vázában is sokáig gyönyörködhessünk bennük. Lássuk, melyek is a vágott virágnak legalkalmasabb évelő növények.
Kis helyen vagy a szoba sarkában festesz? Minden festés után el kell raknod a szükséges felszerelést? Lássuk olvasóink tippjeit, arról, hogy hogyan bűvészkedhetünk a nagyobb tér kialakítása érdekében!
Karfiol saláta: Sós vízben megfőzünk, a főzővízben hagyunk kihűlni egy kiló rózsáira szedett karfiolt, majd alaposan lecsepegtetve tálba tesszük. Simára keverünk két evőkanál borecetet egy kiskanál mustárral, egy gerezd tört fokhagymával, sóval, őrölt borssal, egy kiskanál ketchuppel és egy mokkáskanálnyi őrölt rozmaringgal. Vékony sugárban, kevergetve, belecsurgatunk nyolc evőkanál olajat, hogy szép opálos legyen, és a karfiolra öntve jégbe hűtjük és hidegen tálaljuk.
Harmadik alkalommal ért el első helyezést a Széchenyi István Egyetem csapata a Shell Eco-marathon elnevezésű világversenyen. Idén új kihívás elé állították a szervezők a Urban Concept/Solar kategóriában rajthoz állókat: a versenyzőknek nem csak megtervezni és megépíteni kellett a legtakarékosabb autót, hanem a futam végére több energiát kellett termelnie a járműnek, mint amennyit felhasznált. Ezt egyedül a győri fejlesztésű napelemes SZEvolution teljesítette. Ráadásul a WWF is ezt az autót választotta a környezetvédelem egyik „nagykövetének”.
Itt az idő, hogy leszüreteljük fűszernövényeinket és téli megőrízzük fantasztíkus ízüket. Több módszer is a rendelkezésünkre áll, mindenki választhat kedve szerint.
mindenképp ültesse át nagyobb cserébe, de figyeljen arra, hogy savanyú kémhatású földet vegyen a számára. Az elnyílt virágokat vágja vissza, így a többit intenzívebb virágzásra ösztönözheti. A kerti lepkevirág napos, félárnyékos fekvést, valamint savas vagy semleges kémhatású, jó vízáteresztő képességű talajt igényel. Vízigénye közepes, földjét tartsuk folyamatosan kissé nyirkosan, de ügyeljünk rá, hogy öntözéskor a levélzetét lehetőleg ne érje víz, mert az gombás megbetegedésekhez vezethet. Virágzás után vágjuk vissza, hogy ez által másodvirágzásra ösztönözzük. Kedveli, ha a nyár hűvös és csapadékos, ezért a hazánkat jellemző forró nyarakon virágzása abbamarad, s a növény akár el is pusztul. Időnként megtámadhatják a liszteskék és a szürkepenész. A szép balkon sikere
A képról sajnos sokat nem tudok leolvasni, de nedves, puha tapintás esetén érdemes lenne átültetni új, jó vízáteresztő tőzeges virágföldbe a növényt. A fikuszok szeretnek a szabadban is, árnyékos helyre téve reméljük erőre kap és kinövi a kezdődő betegséget. Ajánlom figyelmébe az alábbi cikkeket: Kislevelű fikusz Melyek a túllocsolás jelei? Milyen szobanövényeket tehetünk ki a szabadba?
Húsevő növények tartása: mocsári növények, tavasztól őszig álljon alattuk lágy (eső, akvárium, desztillált) víz. Télen pihennek, csak nyirkosan tartsuk. A harmatfüvet párásabban kell tartani ahhoz, hogy ragacsosak legyenek a tapogatói. Nyáron szoktatás után akár teljes napra is kihelyezhetők, ilyenkor fokozottabban párologtatnak! A harmatfüvet, rencét csak nagyobba ültessük át ha szükséges, míg a csapót és a kürtvirágot legalább két évente célszerű. Utóbbi kettőnél ilyenkor mossuk le az ültetési anyagot és friss, nedves Litván tőzegbe ültessük át őket. A vénusz csapóit mesterségesen soha ne zárjuk!!! A kancsóka egész évben 20 fok körüli hőmérsékletet igényel és orchidea ültetési anyagot, hasonlóan is kell tartani, öntözni mint az orchideákat. Bővebben: Harmatfű Kancsóka
Tisztelt Érdeklődő! Öntözött kertbe „edzettebb” tuja fajtákat (pl. Thuja plicata fajtái), leyland ciprust, valamint tiszafát, babérmeggyet javasolunk örökzöld sövénynek. Öntözőrendszer nélküli kertbe tiszafát, arizoniai ciprust (nyírható), esetleg -nem egybefüggő sövény jelleggel – Pinus fajok (Pinus sylvestris, nigra, mugo) és ezüstfenyő alacsonyabb fajtáit ültethetjük. Említsük meg, hogy érdemes az örökzöldek téli vízellátására odafigyelni. Csapadékmentes teleken a növények nem tudnak elegendő vizet felvenni, legyengülnek, és a betegségek könnyebben támadják meg őket. Rendkívül aszályos nyarakon az „öntözetlen” kertekben sem élnek túl a növények öntözés nélkül. A megfelelő vízellátás mellett rendkívül fontos a folyamatos tápanyag utánpótlás is. Az örökzöldeket télen is öntözni kell! Örökzöldek havi munkanaptára - július, augusztus Fenyőfélék és örökzöldek kiválasztása