196. ÚJ BIOPIACOK BUDAPESTEN
Március 30-án "A régi arcok új helyen" mottóval megnyitotta kapuit a Biovár ökopiac, a XI.ker. Fehérvári út 213. alatt, az ott működő piac területén.
Március 30-án "A régi arcok új helyen" mottóval megnyitotta kapuit a Biovár ökopiac, a XI.ker. Fehérvári út 213. alatt, az ott működő piac területén.
A Dél-Afrikából származó ólomvirág kecses formájú, szép füzérvirágzatú növény. Égszínkék virágait júniustól októberig megcsodálhatjuk.
A júliustól októberig virágzó kasszia (Senna corymbosa syn. Cassia corymbosa), vagy más néven szenna a lepényfafélék (Caesalpiniaceae) alcsaládjába tartozó, fűszeres illatú, gazdagon virágzó balkonnövény, amely sok napsütést igényel.
Az ibolyafa bársonyos püspöklila virágai tavasztól őszig nyílnak. Lila porzószálai karomszerűen begörbülnek. Levelei puha, bársonyos tapintásúak.
Az Alföldi Faiskolások Egyesületének titkára adott e-mail interjút lapunknak, amelyben az egyesület új honlapját is bemutatja.
A gyökerek megjelenése egyértelmű jel, hogy itt az idő az átültetésre. Tavasszal nem is lehetne alkalmasabb időt találni erre. Ültetéskor mindig arra figyeljünk, hogy csak egyel nagyobb cserepet válaszuunk, a részleges földcserével bőven elég friss földhöz és tápanyahoz jut majd a növény. Bővebben alábbi cikkünkben olvashat:
Terítsen fenyőkérget a szamócaágyás szélére körben, amit folyamatosan tartson nedvesen. A jelenlegi tartós szárazság miatt minden rovar szomjas, a nedves területekre vándorol, ahol a víz illatát érzi. A szamócát, mivel a talaj felszínét takarja, csak 4-5 naponta öntözze, hagyja a fenyőkérget az öntözések között kiszáradni.
Sajnos a képen nem ismerhető fel a rovar. Leírása szerint rágó kártevő (volt). A felhasznált Bi 58 és a Basudin 600 EW szinte minden rovarkártevőt elpusztít, de mindkettő alkalmazása felesleges volt. Felhívom figyelmét, hogy a Basudin felhasználása csak 2008.decemeber 31-ig engedélyezett, élelmezésügyi várakozási ideje zöldségféléknél 14 és 21 nap. A Cuproxat és a Topas gombaölő szerek, a rovarokra nem gyakorolnak hatást.
A szőlő levelein az érmenti húzott levéllemez, a sárgulás vírusfertőzésnek a tünetei. A vírusfertőzéstől a növényeket már mentesíteni nem tudja, ezek életük végéig fertőzöttek maradnak. A betegség az oltványokkal került magához. Vírusbetegségeknél a védekezés egyetlen járható módja a MEGELŐZÉS. Ezért különösen fontos, hogy csak ellenőrzött helyről és ellenőrzött, növény-egészségügyi útlevéllel rendelkező szaporítóanyagokat vásároljunk, és ezeket a dokumentumokat örízzük is meg.
A szilvafája szilvahimlő betegség tüneteit mutatja. A Plum pox virus fertőzése okozza a betegséget, a vírustól a fát mentesíteni nem lehet. Levéltetűvel és pollennal más csonthájasokat (őszibarack, kajszibarack, mandula) is megfertőzheti, ezért az ilyen fertőzött fákat érdemes mielőbb kivágni. A beteg fák terméseinek íze eltér az egészségestől (kevesebb a cukor és víztartalma), és számos fajtánál érés előtt a termések lehullanak. Az államilag ellenőrzött oltványok vírusfertőzöttségét az előállítás során folyamatosan ellenőrzik, az árusításnál az oltványokra rögzített növény-útlevél ezt az adatot is tartalmazza.