196. ÚJ BIOPIACOK BUDAPESTEN
Március 30-án "A régi arcok új helyen" mottóval megnyitotta kapuit a Biovár ökopiac, a XI.ker. Fehérvári út 213. alatt, az ott működő piac területén.
Március 30-án "A régi arcok új helyen" mottóval megnyitotta kapuit a Biovár ökopiac, a XI.ker. Fehérvári út 213. alatt, az ott működő piac területén.
A Dél-Afrikából származó ólomvirág kecses formájú, szép füzérvirágzatú növény. Égszínkék virágait júniustól októberig megcsodálhatjuk.
A júliustól októberig virágzó kasszia (Senna corymbosa syn. Cassia corymbosa), vagy más néven szenna a lepényfafélék (Caesalpiniaceae) alcsaládjába tartozó, fűszeres illatú, gazdagon virágzó balkonnövény, amely sok napsütést igényel.
Az ibolyafa bársonyos püspöklila virágai tavasztól őszig nyílnak. Lila porzószálai karomszerűen begörbülnek. Levelei puha, bársonyos tapintásúak.
Az Alföldi Faiskolások Egyesületének titkára adott e-mail interjút lapunknak, amelyben az egyesület új honlapját is bemutatja.
Kedves Anita! A növény neve: szerencsehere (Oxalis deepei). Ez a növény nyáron virágzik, és azután leszáradnak a levelei. Abba kell hagyni az öntözést, és tavasszal át kell ültetni, majd öntözni. Nem muszáj kiültetni, lehet a lakásban is tartani, de napsütésre szüksége van, mérsékelten öntözze.
Kedves Blászlóné! Általában penész szokta megtámadni, ez ellen valami gombaölő szerrel (pl.: Champion) permetezze le! Elképzelhető még a tápanyagigény, illetve ne száradjon ki nagyon a föld, aminek lazának, tőzegesnek kell lennie! Soha ne álljon vízben, de legyen nedves! Kép nélkül elég nehéz kitalálni, hogy mi lehet a baja! Kapcsolódó cikk: Hogyan neveljünk egészséges afrikai ibolyát?
Kedves Jenny! A klívia virágoztatásával kapcsolatosan az alábbi cikkeket ajánlom elolvasni. A gyökérzet megjelenése arra enged következtetni, hogy a másfél év alatt még egyszer sem volt átültetve, ami viszont nagyon ajánlott, főleg így, hogy nincs elegendő földje a növénynek. A virágzási időszak után próbálja meg átültetni a klíviát egy, a jelenleginél nagyobb cserépbe. Viszont, ami a legfontosabb: a téli pihenő nélkül a klívia nem tud virágozni. Részletesebb információkat a következő cikkekben olvashat: A klívia télen pihenésre vágyik Hogyan virágoztassuk klíviánkat?
Kedves Vida Ágnes! A szarvasagyancspáfrány (Platycerium bifurcatum) egyik különlegessége, hogy a levelek folyamatosan "cserélődnek", ami azt jelenti, hogy az elpusztuló levelekből nagyon jó minőségű humusz képződik, amivel ellátja a növényt tápanyaggal, mivel ezek fán élnek és nincs föld, amiből kinyerheti. A jelenség természetes, amit Ön tapasztal, az normális élet ciklusa a növénynek! Ha viszont a levelek kezdenek hullani, akkor túl meleg, vagy túl száraz a levegő. PERMETEZNI SOSEM SZABAD! Soha ne permetezze, mert a levelek elbarnulnak! Se tápoldattal, sem vízzel! Kapcsolódó cikk: A páfrányunk életciklusai
A gyökérrel teli cserép téli viszonylatban nem lenne probléma, a nagyobb gond a penészedés, ugyanis ez azt jelenti, hogy a közege nedvesitve van. A cimbik ilyenkor szárazontartást és alacsony (12-17 °C)hőmérsékletet igényelnek. (Valószínű, hogy emiatt maradt el a virágzás is!) A jelenlegi helyzetben, amit tudok tanácsolni: gombaölőszerrel lekezelni! Azonnal beszüntetni a nedvesen tartást. Megszáritani a növényt a jelenlegi helyén, és továbbra is szárazon tartva hűvösebb helyen teleltetni tovább a tavaszi vegetáció megindulásáig, és csak akkor átültetni. Most semmiképpen!! A miltóniának megfelel a bolti keverék, de az átültetésével várni kell az új hajtás megindulásáig.Ő viszont nem szereti a száritást! Sok sikert!