2011. Lombház, kilátással - Luxusházak a fa koronáján!
Gyerekkori álom a lombház, fent a fa tetején, ahol el lehet rejtőzni a világ elől. Egy német cég azonban gondolt egyet, és profi lombházakat kínál felnőtteknek.
Gyerekkori álom a lombház, fent a fa tetején, ahol el lehet rejtőzni a világ elől. Egy német cég azonban gondolt egyet, és profi lombházakat kínál felnőtteknek.
Ha kertünkben nem fejlődnek szépen a növények, nem hoznak elég virágot, akkor gond lehet a talaj minőségével. Nézzük, hogyan orvosolhatjuk a problémát!
Egy kicsi és rossz beosztású, de nagy belmagasságú lakásból is lehet jól használható, különleges otthont varázsolni. Két francia építész azonban egészen elképesztő módját választotta ennek: a hálószobát egy kockába álmodták bele, ezt pedig felfüggesztették a nappali plafonjára.
A Sásliliom (Hemerocallis) egy, az Asphodelaceae családba tartozó évelő növény. Citromsárga színe vonzza a pillagókat. Mutatós, illatos virága van, napsütéses helyen, kis árnyékkal érzi magát legjobban.
A Hemigraphis Exotica egy Félbibe fajta, futó, évelő növény, mely illatos virágai és színes levelei miatt nagyon kedvelt növény. Napsütéses helyeket kedveli, ugyanakkor az ásványokban gazdag, nedves talajt, ahol kevés árnyék is van. Tudjunk meg többet e nagyszerű növényről!
A műtrágyákon található Ntrogén-Foszfor-Kálium (NPK) arányszámok, a műtrágyában található makroelemek egymáshoz viszonyított arányát jelölik, tehát nem azt, hogy 1 négyzetméterre hágy g tápanyag kiszórása javasolt. Ez azért fontos, mert levélzöldségek ill. levéldísznövények esetén alapvető tápanyag a nitrogén; addig a virágzó növényeknél a foszfor és a kálium mennyisége a fontos. Érdemes tehát olyan összetett műtrágyát vásárolni, amely már eleve össze van állítva a növény igényeinek megfelelően.
A laza, humuszban gazdag és mindig kissé nedves talajt kedvelik a kállák. Napos fekvésben sokat párologtatnak, ezért gyakran kell öntöznünk. A pangó vizet nem kedvelik, a megvastagodott gyökerek könnyedén elrothadhatnak. A vizen kívül - vegetációs időszakban - hetenkénti( virágos növények számára kifejlesztett általános) tápoldatozást is igényel.
A gumó elültetése után 1(-2) héttel ki kell hogy hajtson, további kb. 1 hónap a szárnövekedés időszaka, aminek végében ott lapul a virágbimbó. Elnyílás után a virágszárat vágjuk vissza, ápoljuk rendzseresen, nyáron, ha lehet állítsuk a szabdba. Ősszel csökkentsük az öntözését, hagyjuk hogy a levelek elszáradjanak. Ekkor vegyük ki a földből a gumót, néhány hétig pihentessük, majd novembertől ismét elültethető és virágoztatható.<p>A hibiszkusz számára az a legoptimálisabb, ha egész télen 12-14 fok körüli világos helyiségben telelhet, de a 8-10 fok sem túl hideg számára.
Köszönöm szerkesztőségünk Nevében!
Valószínű, hogy a virágboltban hűvösebb volt és emellett magasabb a páratartalom, mint a meleg szobában, ezért inkább gyakoribb locsolást javasolnék. Kezdetnek érdemes egy vízfűrdőd adni a kókadó növénynek: kb fél órára egy lavor vízbe kéne állítani a növény, ami alatt fel tudja szívni magát vízzel, majd hagyni, hogy a felesleges víz kicsöpögjön, s utána visszaállítani a tálcájára. Ha úgy találja, hogy földje kiszáradt, újra lehet locsolni.