2011. Lombház, kilátással - Luxusházak a fa koronáján!
Gyerekkori álom a lombház, fent a fa tetején, ahol el lehet rejtőzni a világ elől. Egy német cég azonban gondolt egyet, és profi lombházakat kínál felnőtteknek.
Gyerekkori álom a lombház, fent a fa tetején, ahol el lehet rejtőzni a világ elől. Egy német cég azonban gondolt egyet, és profi lombházakat kínál felnőtteknek.
Ha kertünkben nem fejlődnek szépen a növények, nem hoznak elég virágot, akkor gond lehet a talaj minőségével. Nézzük, hogyan orvosolhatjuk a problémát!
Egy kicsi és rossz beosztású, de nagy belmagasságú lakásból is lehet jól használható, különleges otthont varázsolni. Két francia építész azonban egészen elképesztő módját választotta ennek: a hálószobát egy kockába álmodták bele, ezt pedig felfüggesztették a nappali plafonjára.
A Sásliliom (Hemerocallis) egy, az Asphodelaceae családba tartozó évelő növény. Citromsárga színe vonzza a pillagókat. Mutatós, illatos virága van, napsütéses helyen, kis árnyékkal érzi magát legjobban.
A Hemigraphis Exotica egy Félbibe fajta, futó, évelő növény, mely illatos virágai és színes levelei miatt nagyon kedvelt növény. Napsütéses helyeket kedveli, ugyanakkor az ásványokban gazdag, nedves talajt, ahol kevés árnyék is van. Tudjunk meg többet e nagyszerű növényről!
Remélem azóta a természet válaszolt kérdésére és kihajtott a diófa. Az mindenképp rá jellemző, hogy melegigényes lévén a legkésőbb fakadó fák közé tartozik. Az átültetés is valószínű késleltetheti a lombfakadást, de egy ekkora fánál már az is szerencsének mondható, ha tényleg átvészeli az átültetést.<p>Ezenkívül nagyon fontos a diófa metszés időpontjának helyes megválasztása. Erről tudhat meg többet az alábbi kisfilmben:
Ezt a növény a leopárdkontyvirág (ördögnyelv, óriásvirág) (Amophophallus rivieri), az eddig tévesen határozott csodagumó (Sauromatum) nem olyan távoli rokona. A kontyvirágfélék családjába tartozik. Eredeti élőhelyén vöröses színű, rothadó hús illatát árasztó torzsavirágzata döglegyeket csalogat magához, amelyek a virágporát szállítják. Mivel fagyérzékeny, gumóját télire védett helyre kell vinni. Ahhoz, hogy szép (pettyes) szárat fejlesszen és azon jellegzetes leveleket, a gumót 10 cm mélyre kell ültetni. Lehet cserépbe is, de a kertbe is ki ültethetjük. Rendszeresen kell öntözni, havonta egyszer tápoldatozzuk. Télre be kell vinni a lakásba. A gumót talaj nélkül, teljesen szárazon kell tárolni. <p>A csodagumó sok sarjgumót fejleszt. Ezeket felhasználhatja szaporításra. A virágjáról pedig még azt érdemes tudni, hogy kellemetlen szagot áraszt, ezért jobb, ha a növényt virágzáskor kinn tartjuk. A leopárdkontyvirág testvére a világ legnagyobb virágú növénye, a tintabuzogány (Amophophallus titanum).
Áztassa be a magot 24 órával a vetés előtt egy cserépben, kb. 21 fokos vízbe. A magot ezután ültesse jó vízáteresztő-képességű, humuszban gazdag talajba. Gyors fejlődésű növény.
Koratavasszal, a kihajtást megelőzően a befelé növő, árnyékoló, torzító hajtásokat, ágakat kell vissszametszeni.
Az Ön növénye a lándzsabunkó (Guzmania sp.) a broméliák közé tartozik. A broméliafélék közös tulajdonsága, hogy a levélrozetta közepéből kifejlődő virágzat elnyílása után a tőlevélrózsa elpusztul. Nem kell viszont kidobnunk a növény, mivel ezzek egyidőben a tő mellett apró sarjak képződnek. Gondos ápolással (meleg, párás környezet, laza szerkezetű talaj, rendszeres locsolás) 2-3 év alatt ismét virágba borul. További érdekességeket olvashat e növényről alábbi cikkünkben: