2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
A virág és levélhullás nem természetes a gardenianal sem. Mivel érzékeny szobanövény több tényező is okozhat virág és levélhullást. Tápanyaghiány, huzatos hely. időszakos szárazság stb. Télre keressen 15°C körüli, világos helyet neki, ahol kevesebb öntözés mellet nyugodtan áttelelhet. Tavasszal érdemes nagyobb cserépbe ültetni, savanyú talajba, s akkor remélhetően újra erőre kap.
Ha úgy találja, hogy tényleg nagyon kicsi a cserép a növény méretéhez képest, természetesen most is át lehet ültetni jó vízáteresztő, laza, humuszos (PH= 5-6) talajba. Érdemes a cserép aljába - a jó vízelvezeés céljából - kavicsokat tenni, hogy a pangó vizet mind jobban elkerüljük.<p> A bolyhos levelű növények általában nem szeretik, ha felületüket permetezzük, ezért inkább csak a növény környezetében párásítsunk, ne fújjunk közvetlenül a levélre.
A hazai Növényegészségügyi és talajvédelmi állomásokon végeznek talajvizsgálatot, ahol vizsgálják a talaj 14 paraméterét, többek között a kötöttségét, a kémhatását, a humusztartalmát, az összes sótartalmát, valamint meghatározzák a benne levő makro-és mikroelemek arányát. <p>A mellékelt cikkben részletes leírást kap, hogy hogyan kell talajmintát venni, s mire kell figyelni.
A koszorúfutókára (Stephanotis floribunda) nem igazán jellemző a tojás nagyságú termés. Tudna képet küldeni növényéről, hogy megállapítsuk kilétét?
Egy fagymentes hely tökéletes a datolyaszilvának is. <p>A datolyaszilva 10-15 m magasra is megnőhet. Melegigényes faj, csemetekorban fagyérzékeny. Közepes vízigényű, de elviseli a kisebb szárazságot is. Termése alma nagyságú, fénylő narancssárga. A piacon a kakiszikva helyett az egzotikusabbnak tűnő hurma néven árusítják. Ahhoz, hogy termése beérjen hazánkban, déli fekvésű, meleg helyet kell keresni számára.