2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Kérjen árajánlatot Kerti címtárunk gyümölcsfaiskolai termesztőitől. Amennyiben tartanak ilyen fajtát, biztos jelentkeznek.
Budapesten a Rügyecskék alapítvány foglalkozik visszaváltható fenyőfák árusításával, karácsony előtt néhány nappal szoktak fákat árusítani Budapest nagyobb terein. Azt, hogy idén pontosan, hol s mikor lesznek, őket kell megkeresni. <p> Elérhetőségük: http://www.rugyecskek.hu/ <p>Mellékelem magazinunk élő karácsonyfákról szóló cikkét, amelyben hasznos tanácsokat talál, hogyan tartsa a fát, hogy jobb eséllyel túlélje az ünnepeket.
Minenképp olyan növényt érdemes választani, amely jól bírja a tetőtéri körülményeket: a száraz, meleg levegőt. A kapcsolódó ajánlatok közé válogatok néhány növényt, amely eléldegél ilyen helyen:
Az ön növénye egy zebralevél vagy lándzsagyökér faj (rokonok), a trópusokról származnak, ezért viselik nehezen a téli szobai körülményeket. Magas páratartalmat kellene biztosítani számukra- erre egy megoldás, ha viszonylag hűvösebb szobába helyezzük a növényeket, ahol relatív alacsonyabb páratartalom is elég nekik. Érdemes nedves kavicstálcára helyezni a cserepet és gyakran párásítani a környezetükben.
A Dracénák - vagy más néven sárkányfák - kedvelt szobanövények, mivel aránylag igénytelenek. Sűrű levélrozettát alkotnak, középéből mindig új levél fejlődik, míg az alsók elpusztulnak, így alakul ki a hengeres törzs. A kis hajtás letörésével - nagy valószínűséggel - nem sérül meg az anyanövény. A letört hajtást el kell távolítani, nehogy a bennmaradó rész berohadva a törzset is megfertőzze.