2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Bár a képen a bútor jobban látszik, mint a növény szára, de azért, talán jól sejtem, hogy ez a növény egy buzogányvirág (Dieffenbachia sp.) féle. Mutatós növény, szereti a vizet és a világos helyet, szárazságban és hideg hatására alsó leveleit folyamarosan elpotyogtatja. Tejnedve mérgező, vigyázni kell vele.
A birs önmeddő gyümölcsfaj, ezért legalább 2-3 fajtát kell egymás közelébe telepíteni ahhoz, hogy teremjen. Korai-Középidejű- és kései virágzású fajták ismeretesek, ültetéskor úgy kell összeválogatni a fajtákat, hogy virágzási idejük nagyban átfedjék egymást. Ha egy kertben csak egy - de ternő - birsalmát lát, akkor az azt jelzi, hogy a közelben biztos van másik birsfaj is.
Ha jól sejtem a kertből liszteske nevű kártevőt költöztett a szobájába. Az alábbi cikkből kiderül, hogy hogyan néz ki ez a kis ´ragadozó´, s hogy hogyan lehet védekezni ellene. Mivel a sárga színt szereti, meg lehet próbálkozni sárga, ragadós színcsapda elhelyezésével a virág közelébe.
Az idő előtti levélhullás általában a túlöntözés jele, míg a bogyók gyors elsorvadása túl száraz levegőre utal. A korallbogyó a magas páratartalmat és a 20 fok alatti hőmérsékletet kedveli, télen édemes még hűvösebbre 10-15 fok körül hőmérsékletű szobába helyezni és ritkábban öntözni. A túlöntözésnek és a kevés locsolásnak is lehetnek hasonló tünetei, azt kéne kideríteni, hogy evvel a korallbogyóval melyik eset áll fenn. Ehhez hozzásagít alábbi cikkünk is.
A banán rendkívül tápanyag- víz, és páraigényes növény. Rendszeres locsolást, párologtatást és átültetést kíván ahhoz, hogy mgefelelően növekedhessen. Igaz, hogy tavasz a szobanövények átültetésének időszaka, de ha a banán rossz állapotban van, érdemes már most átültetni, nehogy tovább gyengüljön.