2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
A kemény fagyok beállta előtt kell ültetni a fokhagymát. A jól kifejlett anyahagymákat gerezdekre kell szedni és azokat 4-5 cm mélyen a gondosan előkészített talajba 25 cm sor- és 12-15 cm tőtávolságban elduggatni. Ugyancsak most (ősszel) van az ideje a tavaszi zöldhagymának való dughagyma elültetésének is. Erre a célra a nagyobb dughagymák alkalmasabbak, mert ezek több tartalék tápanyagot halmoztak fel, tavasszal gyorsabban és erélyesebben fejlődnek, hosszabb, fehér, fogyasztásra alkalmas szárrészt alakítanak ki. Fokhagyma nyersen a leghatásosabb gyógyszer Ősszel vethető zöldségek Mit mikor vessünk/ültessünk a veteményeskertbe?
A Polgári Törvénykönyv szomszédjogi rendelkezései kérdésére egyértelmű választ adnak. A tulajdonos a földjére áthajló ágakról lehullott gyümölcsöket megtarthatja, ha azokat a fa tulajdonosa fel nem szedi; az áthajló ágak és átnyúló gyökerek levágására pedig nem jogosult, kivéve ha azok a föld rendes használatában gátolják, és a fa tulajdonosa azokat felhívás ellenére sem távolítja el. A közterületre áthajló ágakról lehulló gyümölcsöket - ha azokat a fa tulajdonosa fel nem szedi - bárki felszedheti.
Az ingatlan-nyilvántartás adatai nyilvánosak, így bárki betekinthet a tulajdoni lapok tartalmába. Célszerű egy helyszínrajzot kiváltani a Földhivatalban a területről, majd az ott szereplő helyrajzi számok alapján be lehet tekinteni az egyes tulajdoni lapokba. Azokból megállapítható az ingatlanok tulajdoni helyzete, a tulajdonosok neve és címe.
A majomfának (Crassula argentea) valóban nagyon helyes virágai vannak, amiket a mi éghajlatunkon csak idős korában hoz. (Gondolom az Ön ideősebb példánya már alkalmas lenne rá.) A virágzásának feltétele - a kaktuszokhoz hasonlóan - a megfelelő teleltetés. Világos, de hűvös helyen, minimális öntözés mellett kell tartani a téli hónapokban, míg nyáron a szabadban, déli, meleg, napsütéses oldalon.
Elvileg nem is árt a kutyának, ezért elegendő biztonság, ha a permetezés után egy napig nem engedjük a kutyát, hogy rágcsálja a növényeket.