2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Sokat nem tudsz tenni!A növény valószínűleg megfázott a boltba vagy a boltból való szállítás közben. Ezen kívül a többszöri helyváltoztatás is okozhatta a stressz miatt.Virágszáras növényeknél ez bizony előfordul.
A licsi 9-30 m magasra is megnövő sűrű, kerekded lombú, lassan növő fa. Sajnos nagyon nehéz magról szaporítani. A magról vetett egyedek 5-10 évig nem hoznak termést. De azért megér egy próbát. Ültesse el egy kis cserépbe a magokat. Tudni kell, hogy a növény kényes a fagyra és az erős szelek is károsíthatják, tehát ha kiülteti, akkor szélvédett helyre kell ültetni.
Amennyiben kertünk talaja homokos, célszerű termőföldet terítenünk 10cm vastagságban, majd forgassuk össze meglévő talajunkkal kb. 15cm vastagságig. Abban az esetben, ha nem kerül új réteg a felületre, tápanyagokat kell a meglévő földhöz kevernünk, hogy a megfelelő termést elősegítsük. Az ősszel felásott talajra áprilisban rostált komposztot hordjunk fel, amibe köbméterenként 1-2kg összetett műtrágyát keverünk. A komposzt lehetőleg gyommagvaktól mentes legyen. A komposztot kézi kultivátorral lazán dolgozzuk be a talajba, majd gereblyézzük el.
A Sanvitalia vagy más néven tömpevirág a déli, délnyugati fekvésű erkélyek, bejáratok, napos kertek növénye, de függőkosárban, balkonládában is gyönyörűen mutat. Egész nyáron megbízhatóan virágzó fajta. Vízigényes, minden nap öntözze, és heti 1x tápoldatozza.
Márciusban még fagyosak az éjszakák, ezért április közepéig érdemes várni a dézsás növények kihelyezésével. Mikor kitesszük őket a teraszra, néhány napig ne állítsuk a tűző napsütésre, mivel leveleik megéghetnek.