2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Balkonládában, vagy nagy kaspóban pl. anyósnyelvet, kaktuszokat és pozsgásokat ültessenek elsősorban. De nagyon szép a sokszínű pistike, a begónia, lobélia, és a dália is. A színes virágok közé pedig ültethet levendulát.
Nagyon ritka, elegáns Cycas fajta. Fényes zöld levelei elérhetik a 2 méteres nagyságot is. Törzse a természetben 6 méteresre is megnőhet.Jó vízáteresztésű talajba ültessük. Tavasztól őszig tarthatjuk kertben,teraszon, de a hidegek beköszöntével vigyük a lakásba vagy hűvös helyen teleltessük. Megfelelő szoktatás után szereti a teljes napos helyet is.
Ludisia discolor. Őserdei talajlakó,ennek megfelelően páraigényes (kb.65-75%).ültetőközegnek tökéletesen megfelel a boltokban kapható orchideatalaj ami legyen mindig nedves de nem vizes! Hőigénye 18-25 (éjszaka-nappal)fok között az ideális. Gondolom normál tizenkettes cserépben lehet, egyelőre nem kell bolygatni, de mivel jól sarjadzik a későbbiekben kinőheti a cserepet.Átültetni akkor szükséges ha az új hajtások már nem tudnak a cserépbe gyökerezni. Sok sikert.
Sajnos csak tabletta formáját tudom, amit a gyógynövény boltokban lehet kapni és a Vitaminkirály.hu-webáruház is többször hirdeti magát Gymnema tabletta ügyében. De ha eljut hozzám valamilyen beszerzési cím, azonnal jelentkezem.
A karácsonyi kaktusz helyzetén már ne változtassunk, amikor megjelennek a bimbói. Ez azt jelenti, hogy a fényt mindig abból irányból kapja, ahogyan kapta a bimbók megjelenése előtt. Ha erre nem figyelünk, többnyire eldobja bimbóit. Jó lenne tudni, milyen orchidea fajról van szó, mert összesen kb. 22000 különböző orchidea faj létezik, nagyon változatos környezeti igénnyel. De általánosságban elmondhatom, hogy a növény életét meghatározó környezeti feltételek gyors változása is oka lehet a bimbók elszáradásának. A fővirágzást követő másodvirágzás általában soha nem olyan látványos mint az első, és élettani okok miatt az is előfordulhat, hogy a másodvirágzásként kifejlesztett bimbókat a növény nem képes megtartani, ezért azok fejlődésükben megállva lehullanak. Ficzere Miklós