2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
A liliom évelő növény, ezért most tavasszal érdemes kiültetni a kertbe és nyáron újra virágozni fog. A liliom szereti a napfényt, így világos helyre kell tenni. Nagyobb cserépben az erkélyen is nevelhető.
Tavasztól heti egy vagy két alkalommal tápoldatozzuk, augusztus közepéig. Fontos a növény rendszeres átvizsgálása, hogy időben észre vegyük a kártevőket, kórokozókat. Rozsda elleni alkalmazható készítmények: AMISTAR: 0,05 % - 0,1 % DITHANE M 45: 0,2 % DISCUS DF: 0,02 % INDOFIL M 45: 0,2 % MANCO 80 WP: 0,2 % MANEX II: 0,2 % MANZATE 75 WP: 0,2 % MILTOX SPECIÁL EXTRA : 0,20 % - 0,3 %
Az ilyen meleg, napos, szobákba ajánlott a bromélia, a gumós begónia, az amarillisz: tél közepétől tavaszig kapható a virágboltokban, a gloxínia, kroton: vigyázni kell, hogy télen ne érje a hideg levegő. Érzékeny trópusi növény, ha nem kap elég fényt, levelei fakók lesznek. Gyönyörű a buzogányvirág: népszerű szobanövény, nagy levelei gyorsan nőnek.
Nem feltétlenül utal betegségre, főleg, ha a növény többi része egészséges és nem lát kórokozóra vagy kártevőre utaló apró foltokat, ragacsos váladékot a levelek fonákán. A gyors elvirágzást élettani okok is előidézhették - meleg, túlöntözés, huzat stb.
Aechmea-nak, vagyis lándzsarózsának tűnik a képről, a leveleinek a mintázatát nem látom jól. A laza, tőzeges talajt kedveli. Közepesen öntözzük, 2-3 naponta. Nem bírja a túlöntözést. Magas páratartalmat igényel, száraz helyen rendszeresen permetezzük a leveleit. Fényigénye nagy, a félárnyékot kedveli. Nem bírja a direkt napfényt. Hőigénye nagy. Fagyérzékeny. A növény sarjhajtással szaporítható.