2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
A jonathán almafa porzófái: Elstar, Gala, Gloster, Golden klónok, Granny Smith, Idared, Red Delicious. Jonagold almafa porzófái: Cox Orange, Jonathan, Gloster, Idared
A yuccáknál egy természetes folyamat a "felkopaszodás", eredeti élőhelyén is gyakori, így védi meg magát a forróságtól, vagy esetenként a fagytól. Ha a felkopaszodás üteme túlságosan gyors, akkor pedig valamilyen tartásbeli hiba lehet az oka. Ez leggyakrabban a tápanyaghiány, amelynek pótlására a levéldísznövények számára kifejlesztett folyékony műtrágya használható (a csomagoláson jelzett kezelési útmutató betartásával). Emellett lényegesen jobb, fajlagosan talán olcsóbb is az Osmocote hosszú hatóidejű, gyantaburkos műtrágya készítményei, amelyet a talaj felső rétegébe kell keverni.
A kálla gumót nem egyszerű gondozni, lassan hajt ki, úgyhogy egy darabig még legyen türelemmel! A növény nyáron kedveli a meleg kissé napos kerteket, kitehetjük a szabadba-kertbe vagy erkélyre is a cserepét, de ne a tűző napra! A Canna gumókat elültetheti a kertbe is, de ha dézsába szeretné, számolni kell vele, hogy szép nagyra fog nőni, ezért legyen elég helye. Nagyobb méretű edényt javasolnék.
Valószínű, hogy inkább a kártevők miatt hullanak a levelei. MMég megmenthető a növénye. Tegye fényes helyre, gondoskodjon róla, hogy érje friss, de nem hideg levegő! Kaparja le talaja felső rétegét és pótolja a hiányzó földet általános virágfölddel! És a kártevők elleni lemosást ismételje meg!
Melyiket a 35 ezerből? Fejlődési időszakban (nyáron)általában hetente télen havonta vagy egyáltalán nem(fajtól függ). Az sem mindegy (mikor)milyen összetételű a táp és mekkora a koncentrátuma. Tehát kellene tudnom miféle orchideája van! Üdv