2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Kedves Józsi! Ez valami gombás betegség lehet, ilyen tüneteknél a védekezés már szinte lehetetlen. Laza szerkezetű talajba ültesse át, használjon lazitásnak perlitet. Szellős helyre állítsa és tényleg épp hogy csak kapjon vizet. Főleg magról vetett növényeknél ez sajnos előfordul.
A növényt sajnos takácsatka támadás érte, innen a pókháló. Szaporodásuknak a meleg, száraz levegő kedvez. Megtelepednek a leveleken, a száron, és addig szívogatják a növényt, míg az el nem szárad. Permetezd le a beteg részeket vízzel, mert az atkák nem bírják a páradús környezetet, azonnal elpusztulnak. Ha ez sem segít, akkor atkaölő szert kell bevetni ellenük. Kapható a virágboltokban és a nagyobb áruházak kertészeti részlegén. A korallvirág gondozásához mellékeltem egyik cikkünket.
Tisztelt Levél író! Mivel a borostyán egy élősködő növény ezért ajánlom a fenyők érdekében, hogy szedje le a róluk, mert teljesen elfogják pusztítani a növényt Üdvözlettel Durucz Attila Parképítő és kertfenntartó technikus www.kertepito.com
Az elvirágzás után a fiatal hajtásokat vissza kell vágni. Amilyen formára szeretné a növényt, úgy vágja vissza a hajtásait.
A totális gyomirtó szerek közül mindegyiket lehet használni, amúgy a flakonon rá van írva, hogy lehet egy erdészeti gyomirtásban használni. De ha nem akarja vegyszerekkel szennyezni környezetét akkor javaslom a kapálást!