2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Szinte biztosan nem. Ha már túl van egy kezeléskúrán érdemes várni,hogy az uj hajtások tünetmentesek vagy nem. üdv
Ezek a növények elvirágzás után általában elpusztulnak, de előtte kifejlesztenek néhány sarjat. Ezekkel szaporítani is lehet őket. Valószinűleg ez lehet a probléma! Üdv: Kiss Krisztián
Sokan szeretnének Ficus elasticából elágazó fácskát nevelni. Ez visszavágással érthető el. Amíg szép, végig leveles a törzs, kár a növényhez nyúlni. Ha a megnyúlt és levelét vesztett Ficusokat visszavágjuk a cserép felett 10-20 cm-re, akkor 2-3 hajtást hoz, bokrosan fejlődik. A vágás következtében kifolyó tejnedvet meleg vízbe mártott ruhával töröljük le.
A biotermesztésben is engedélyezett szerek közül: (Márkanév - hatóanyag) * Bio-sect - alifás zsírsav * Biola - növényi olaj * Vektafid A - paraffinolaj Speciális, csak levéltetvek elleni szerek: * Chess 25 WP - pimetrozin * Pirimor - pirimikarb Rovarölő szerek, melyek a levéltetvek ellen is hatnak és felhasználásuk engedélyezett: * Chinmix 5 SC - béta-cipermetrin * Cymbush 10 EC - cipermetrin * Decis 2,5 EC - deltametrin * Karate 2,5 WG - lambda cihalotrin * Metil-cotnion 25 WP - metilazinfosz * Sherpa - cipermetrin * Talstar 10 EC - bifentrin
Takácsatkák lehetnek. Mozgó fejlődési alakjai a levelek fonákán szívogatnak, és bejuttatott nyálukkal mérgezik a növényeket. A levél színén kezdetben elszórtan apró,halvány foltok jelenek meg, melynek később az egész levéllemezre kiterjednek. A fonáki részen finom szövedék látható, a beletapadt porszemcsékkel és az állat ürülékével. A károsított levelek később megsárgulnak, elbarnulnak és alulról fokozatosan lehullanak. A növény gyökerében fejlődik, ami a virágzásra is kihat. Erős fertőzéskor a bimbókat és a virágokat is súlyosan károsítja. Sok nemzedékű, meleg- és szárazságkedvelő faj, így a nyár közepére szaporodik fel tömegesen. Atkaölőszerrel kell kezelni a növényt. Atkaölőszer: Actara 25 WG, Flumite 200 (ampullás kiszerelés)