2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Szobafenyőjének felkopaszodása a pangóvíznek vagy a túl száraz levegőnek köszönhető. Ha még nem súlyos a helyzet, akkor a hajtáscsúcs dugványozásával próbálja megmenteni. Helyezze tőzegmohába, de ne az oldalhajtásokról szedjen dugányt, mert azok nem növekednek fölfelé.
A rhododendront nem kell feltétlenül a lakásba bevinni, különösen, ha olyan fajtákat telepített, melyek a téli kemény fagyokat is elviselik pl. Rhododendron catawbiense, Rh. kaempferi.
A bodza metszésének optimális ideje tavasszal van, de ősszel is végezheti a metszést, lombhullás után.
Vágjon le egy egyedülálló, szép, egészséges levélkét a növényről. Majd egyharmad részéig dúgja egy virágcserépbe, amelynek a földje jó minőségű virágföld. Azután érdemes körbefóliázni, hogy azalatt biztosítva legyen a kellő páratartalom számára. Helyezze meleg, napos helyre, de ne tűző napra. Néhány hét után begyökeresedik a levélke, majd el kezd növekedni.
A mogyoró egylaki növény, ugyanazon a növényen, sőt ugyanazon az ágon jelennek meg a virágai, amelyek azonban egyivarúak; a hímvirágok (barkák) január-februárban nyílnak ki. A nővirágok előbb nyílnak, mint a barkák, ami bizonyos fokú védelmet nyújt az önbeporzás ellen. Ezért ajánlatos legalább két-három, különböző fajtájú mogyoró-bokrot telepíteni, hogy garantált legyen a termés.