2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Tudósok szerint a tél sokkal hidegebb lesz és több lesz a hó és a csapadék is. Ha eddig nem kellet megvédeni a fákat és növényeket a hidegtől, mostantól érdemes kellő figyelmet fordítani az időjárásra, gondoljunk csak az októberi hirtelen fagyokra. Ha biztonságban szeretnénk tudni kedvenceinket odakint a hidegben, érdemes a fa töve köré némi falevélből, szalmából vagy marhatrágyából egy kis halmot építeni, amely a gyökereket védi meg a fagyoktól. Bizony volt olyan kert tulajdonos, akinek tavaly a kivi növénye fagyott ki a kertben. Nagyobb barkácsáruházakban kapható vékony olcsóbb faanyag ezekből akár egy kis faládát is építhetünk a dézsa köré, amelyet szalmával kell kitömni így biztos, hogy télen nem fagy el a gyökér.
Semmi gond, ez a pálma léggyökere. Nem kell levágni. Ha már megnőtt, vissza lehet vágni belőle, ha zavaró, de szüksége van rá a növénynek.
Ez a foltos száradás lehet baktérium és vírus okozta betegség is. Gyengébb lombot megtámadó betegségek megjelenésekor is első lépésben a lehullott, és fertőzött leveleket kell megsemmisíteni. Amennyiben permetezésre is szükség van, inkább a tél végi, kora tavaszi időpontot ajánlom. Rézkénnel végzett lemosó permetezés egyaránt jó a belső- (foltosodást okozó) és a külső- (lisztharmat) élősködésű gomba- és a baktériumos betegségek ellen. A rózsalonc a kimondottan jó kerti viszonyokat kedveli. Ilyen helyen sokáig él és jól regenerálódik, még idősebb korában is tűri az átültetést. Száraz helyen viszont hamar elvénül.A növekedési esély fenntartása érdekében elvirágzás után minden évben tőből vágjuk ki halvány , idős águkat. A kiritkult, öreg növényeket tavasszal erősen vissza kell metszeni.
A képen egy viharvirág, vagy cseppecskevirág látható (Osteospermum).A talaj nagyon fontos számára: meleg, napos helyet biztosítson neki, tápanyagban gazdag, jó vízgazdálkodású talajt igényel. Ha nem jó a talaj Önnél, akkor tőzeg és komposztált marhatrágya 1:1 arányú keverékét ajánlom ültetésre, a gödör aljára legalább 20-30 cm vastagságban eltaerítve.Ezek a növények nagyon szép törpecserje jellegű növények. Vannak közöttük egynyári és évelő is. Van olyan évelő faj, ami fegyérzékeny, ezeket teleltetni kell. Azt javaslom, hogy mindenképpen teleltesse, akkor nem lehet baj! A túl sok vizet nem szereti, viszont a tápanyagot rendszeresen adagolni kell neki. Az árnyékot nem szereti, tartósabb ideig a virágai kisebbek lesznek, el is pusztulhat árnyékban. Ha sok az eső, akkor érzékenyek a szürkepenészre, ez a leveleken látszik, azonnal védekezni kell, Vegesol nevű szerrel, de számos szer jó még ezen kívül.
Scotts Gyomirtós gyepműtrágya, Gyom Stop, Keroland. Új készítmény a Bofix Garden kiválóan irtja.