2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
A madársóska elleni kezelés lényege, hogy ne legyen virágzó, vagy magot fogó állapotban az írtani kívánt növény: tehát fiatal, zsenge korban kell a herbicides kezelést folytatni. Elvileg a kétszikű egyéves gyomok elleni herbicidek jól hatnak. Mivel foltokban élnek, érdemes csak ezeket a növényeket kezelni. Persze, ha sok van, akkor nem érdemes ecsettel bajlódni.A Gyomstopot érdemes kipróbálni. A kezelést reggel vagy késő délután érdemes elvégezni, és be kéne lőni, hogy utána legalább 1 napig ne essen az eső, legyen ideje a szereknek felszívódni.
Kiírtani nem lehet barátságosan, így gyérítsd, és vidd ki őket egy száraz területre, messze a tótól. Egyébként a legegyszerűbb megoldás az a békaháló, de ezt majd jövőre, megelőzésként javasoljuk. Kis testű ragadozó hal is megoldás lenne pl sügér, koiponytok, mert megeszik az ebihalakat. A mocsári növények többnyire télálló, évelő növények. A hazánkban kedvelt fajok között egy-két kivétel azért akad, ilyen a vízi jácint, és a vízi saláta. Ezeket vagy szobahőmérsékleten, világos helyen kell teleltetni (bár ekkor is sok veszteségre számíthatunk), vagy minden évben vásárolunk belőlük tavunkba egy-két példányt, melyek hamar elszaporodnak.
Kézcsókom! A képen látható növény, egy nyílgyökér (Maranta leuconeura). Brazília trópusi esőerdeiből származik. Nagy páratartalmat kíván, szoba hőmérsékletű vízzel öntözzük, nyáron bőségesen, de mindig kerülje a túlöntözést és a kiszáradást! A hidegtől, és a szárazságtól barna foltok lesznek a levélen. Napos helyen a levelek sápadtak lesznek.
Üdvözlöm! Nem javaslom a fűzfák ültetését, mert az idővel benövi a szikkasztót! A szikkasztót úgy javaslom, hogy a kiásott gödörbe geotextíliát terítsenek, béleljék ki az egészet, majd ezután kulé-kaviccsal töltsék fel. Ezután bele lehet vezetni a csapadékot, majd a szikkasztó feléső részét is geotextíllel kell letakarni, nehogy a föld beszivárgása eldugaszolja. Ezután 30-40 cm földet terítsenek rá, és lehet füvesíteni, vagy akár ráültetni, de nem törvényszerű! Javaslom kis növésű cserjék, örökzöldek, illetve évelők ültetését. Kapcsolódó cikkek: Hogyan tegyük egyedivé a kertünket törpe örökzöldekkel? Milyen törpe örökzöldeket használjunk egy kerti oázis kialakításához?
A magról nevelt fa igen gyönge minőségű gyümölcsöt terem. Ezért a magoncot alanyként használjuk fel és a következő tavasszal ismert termőképességű anyafákról származó szemmel beszemezzük. A szemzett fácskák már a harmadik-negyedik évben teremni kezdenek. A szemzés tavasszal, a nedvkeringés megindulása után a legsikeresebb; a beszemzett alanyt meleg helyen kell tartani a megeredésig műanyag zacskó védelmében.