2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Igen, fontos takarni a talaját. Nedvesebben tartható a talaj, gátolja a gyomok növekedését, és tavaszra a gyümölcse is kevésbé szennyezodik.Szinte veszteség nélkül áttelel, ha a talaját takarjuk. Talajtakarásra alkalmas az érett istállótrágya, a nedves tozeg, összetört vagy szecskázott szalma, vagy érett komposzt. A talajtakaró anyagot még az öntözés elott terítsük szét, de a növényeket ne takarjuk le!Fekete fóliát is használhatunk talajtakarónak, de ezt még az ültetés elott ki kell teríteni. A szalma- vagy más takarással ráérünk késobb is.
Üdvözlöm! Elég nehéz, mert a fagyás is így néz ki. A kép alapján túlöntözésnek tűnik, de a fuzárium is hasonlóan néz ki! Azt javaslom, hogy permetezze le Champion nevű szerrel és az öntözést mérsékelje 7-12 napra és akkor se sokat. Soha ne álljon a vízben, mert a pangó víz nagyon káros a növény számára!
Kedves Emese! A képen egy olasz kontyvirág (Arum italicum) látható, a "pictum" változat méghozzá.
Kedves Ildikó! A képen egy buzogányvirág (Dieffenbachia) látható! Javaslom, hogy minimum kétszer akkora cserépbe ültesse át, mint amiben most van!