2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Üdvözlöm! A képen egy benjámin fikusz látható, a barok fajtája (Ficus benjamina barok). A gondozása nem könnyű! Nagyon érzékeny a légszárazságra, túlöntözésre, a kiszáradásra, a huzatra főleg! Állandó hőmérsékletű, napos, világos helyet szeret. Az öntözése télen heti egyszer történjen, nyáron, ahogy a talaj szárad ki. Néha párásítson állott csapvízzel!
A Cycas revoluta növény tartásáról néhány mondat: Félárnyékos helyen érzi jól magát, télen érheti kis közvetlen napfény, de nyáron a déli perzselő napfény már káros a növény számára. A reggeli és esti napsugarak előnyösek lehetnek akár nyáron is. A téli optimális telelési hőmérséklet 15-18 °C között változhat, ha valamivel magasabb az nem jelent problémát, de a tartósabb alacsony hőmérséklet már káros a növény számára. Nyáron ajánlott esőtől, széltől védeni. Nyáron is mérsékelten szabad csak locsolni, ilyenkor az alacsonyabb páratartalom sem ártalmas. Télen az öntözés mennyiségét még jobban csökkenteni kell, de a páratartalmat erősen növelni! Ezért száraz szobalevegőn szenved a növény. Az említett néha párásítás nagyon kevés! Naponta legalább egyszer jól meg kell permetezni a növényt, ha magasabb hőmérsékleten van tartva, netán még a fűtőtest közelében is van (célszerű onnan áthelyezni), indokolt a napi kétszeri permezetés. Az öntözések gyakoriságát nem szabad emelni. Az elsődleges probléma biztosan a száraz szobalevegő. A téli növekedés ezeknél a növényeknél normális jelenség, mivel nem megszokott szélességi körön (ezért mások a környezeti viszonyok) él, ezért télen is növekedésnek indulhat. Egyébként a normális, hogy két - szerencsés esetben - évente hoz új levélkoszorút, miközben a régiek a növény korának megfelelő nagyságúra fejlődnek. Üdvözlettel, Vasvári János Zsolt Ötlet a cikász pálma teleltetésére Hogyan neveljük a cikászt (Cycas circinalis)?
Kedves Irén, a kép alapján ez a pozsgás növény leginkább a korallvirágra (Kalanchoe thyrsiflora) hasonlít.
Nagy valószínűséggel a növény közepe a bennmaradó víz miatt kirothadt, emiatt nem menthető. Oldalhajtást még hozhat, és akkor lesz egy új növényke belőle, de a virágszárat feltétlen javaslom levágni, ugyanis a növény szemmel láthatólag nem képes csak a saját kárán kinevelni a virászárat. Tehát virágszár levág, a növényt párás helyen továbbnevelve talán szaporodik! üdv
Üdvözlöm! A képen egy kislevelű sugárarália (Schefflera arboricola) látható. Ausztráliából származó, fás szárú növény, ami akár 20 méterre is megnőhet. Szobában 2-3 méterre nő meg, de ez nagyon sok idő! A metszést jól tűri, ha kisebb korban metszük rendszeresen, akkor bokrosodásra lehet bírni. 17-20 °C-on tartsuk, és ne legyen nagy a hőingás, mert nem tűri! Félárnyékos és szélvédett helyet igényel. A vizet szereti, de ne tocsogjon a földje! Mindig legyen kicsit nyirkos a talaj, de néha száradjon ki kicsit! A levelek sárga színezete magasabb hőmérsékleten marad meg. A levelei és hajtásai mérgezőek! Kapcsolódó cikk: Mit kell tudnunk a sugáraráliáról?