2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
A mirtusz a napfényes helyet szereti, a déli fekvésű hely megfelelő számára, ha kellően szellős. A túlzott meleget azonban nehezen viseli. Gyakran kell öntözni és tápoldatozni, a pangó vizet nem szereti. A permetezést viszont igen. Bátran vágja vissza tavasszal, ha a tél folyamán megnyúlt hajtásokat hozott. Ilyenkor számolni kell azzal, hogy kevesebb virága lesz.Ne hagyja, hogy termést hozzon, mert az gyengíti a növényt.
Az ön növényének talaján valószínűleg az ún. ugróvillások szaporodtak el. Ezek általában alig tesznek kárt a növényekben. Számuk csökkenthető, ha a talajt szárazon tartja. Ha nagyon nagy számban vannak jelen ültesse át a növényt, úgy, hogy a gyökérlabdát több órán át vízben áztatja.
A meggyfáját valóban a monília nevű gombafaj támadta meg. Védkezni utólag annyit tud ellene, hogy eltávolítja a beteg ágrészeket, ősszel és tavasszal lemosó permetezést alkalmaz, hogy mégis a fán maradt gombaképletek elpusztuljanak, de legfontosabb kovetkező évben a virágzáskori védekezés. <p>Erről láthat kisfilmet és olvashat bővebben a következő cikkünkben:
Sövénynövénynek a következőket javaslom: mezei juhar, gyertyán, orgona, lepényfa, narancseper, homoktövis (tövises!), sóskaborbolya (a Júlia-borbolya tövises!), gyöngyvessző, hamvas lucfenyő. A kúszó növények közül: a jázmint, a kúszórózsát (tüskés), a trombitafolyondárt, a vadszőlőt, az ötlevelű akébiát ajánlanám Melyik 10 legszebb örökzöld sövény? Milyen örökzöldet ültessünk tavasszal sövénynek? Lomblevelű élősövények
Várjon az ültetéssel őszig. Addig tárolja hűvös, de száraz helyen a hagymákat. Lehetőleg ne fóliába, vagy zárt edénybe helyezze őket. A szeptember-októberben elültetett hagymákból a következő év tavaszán szép tulipánok fejlődnek.