2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Üdvözlöm! Ültesse el most, laza közegbe, vagy laza talajú helyre a kertben. A virágzás után szedje fel a hagymákat, és őszig sötét száraz helyen pihentesse, majd ősszel ültesse el! A virágzás később fog bekövetkezni, mert később lett elültetve a hagyma, de ez nem befolyásolja a későbbi élet ciklust! Igényli a folyamatos nedves talajt!
Kedves hömpölygő! 1: Lehet virágföld, de lehet tőzeg is. 2: Az alsó leveleket le kell vágni, a földben nem maradhat, mert elkezd rothadni. E-mailem, ha bármi kérdése lenne még: info@kertrendorseg.hu
Kedves Regina! Az elvirágzott jácit virágszárát vissza kell vágni, leveleit meg kell hagyni és a hagymát ki lehet ültetni a fagymentes, tápanyagban gazdag talajú kertbe. Ebben az évben kellően begyökeresedik, levelei visszahúzódnak, majd következő tavasszal remélhetőleg újra kihajt. Üdv: Növényorvos Hagymások ültetése: melyiket, milyen mélyre? Csoportosan ültetve mutatós a jácint LAST MINUTE: most ültess tulipánt, jácintot, nárciszt! Valentin napi ajándékötletek jácinttal! Cserepes jácint ősszel és télen is!
A fikuszfélék melegigényes növények, ugyanakkor nehezen viselik el a hideget, a huzatot. Amennyiben ezek közül bármely hatás éri, ledobálja a leveleit, várva a körülmények pozitív változását. Amennyiben ez nem következne be, elpusztul a növény. Jelenlegi állapotán már nem lehet változtatni, de képes azonban több hétig is hibernált állapotban maradni, és a körülmények kedvező bekövetkezésére újra hajtani! Tehát ne adja fel a kezelést! A permetezésre nincs szükség, a levelek felületéről elpárolgó víz csak lehűti a növényt!!! Kavicsos aljzatra egyáltalán nincs szükség, a bőrszerű levelei miatt nem igényes a páratartalom változásaira. A pangó víz csak felesleges vízkövesedést okozhat! Tartsa a növényt minél naposabb, meleg helyen, ahol védve van az esetleges lehüléstől! Nagyon fontos mozzanat a tápanyag utánpótlás!!! A megfelelő tartás elsajátításához olvassa el a www.yamadori-bonsai-hungary.hu oldalain található cikkeket a fikuszokról, a bonsai fényigényéről, valamint a teleltetésről. Üdvözlettel Katona Ervin
A barack magházrepedését túlzott nitrogén adagolás (túlzott N műtrágyázás, lombtrágyázás), esetleg túlzott öntözés, vagy fajtatulajdonság okozza. Gyakran előfordul a tünet, ha savanyú talajon keserű mandulára oltott oltvánnyal történt a telepítés. Ebben az esetben a termés hullás még a színeződés időszakában elkezdődik, a fán maradó terméseknél gyakori a képeken látható tünet. A fenti tünet mérsékelhető Ca lombtrágya adagolásával, a komplex lombtrágyázás mellőzésével és a N műtrágyák mérséklésével. Üdvözlettel: Növényorvos