2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
A gyümölcs lehullásának több oka is lehet. A május eleji fagy is okozhatott olyan hatást, aminek következtében lehull a fejlődő gyümölcs. Ilyen esetben a stresszhatást védő lombtrágyával (pl Biofit) védekezhetünk. Esetleg szélvihar, vagy hosszabb ideig tartó csapadék hiány is okozhatta a lehullást. Sajnos az ilyen természeti időjárás miatti problémák ellen nem tudunk védekezni.
Kedves Vyvien Fable! A pontosításhoz tudnunk kellene, hogy eddig milyen növényvédő szerekkel kezelték a rózsákat, milyen dózisban és milyen időjárási körülmények között? Esetleg fényképek is sokat tudnak segíteni nekünk. Üdvözlettel: Növényorvos
A vásárolt növény nem télálló, mivel indiai származású. Egynyáriként tartható, mely a fagyokig díszít. Sajnos bővebb információt én sem tudok erről a növényről, mivel én is most hallom először a nevét. A virágágyakban központi helyre kerüljön, mivel magas növésű. Üdvözlettel Kiss Krisztián
Kedves hömpölygő! Az agyagos talaj problémája sokaknak okoz fejfájást. Habár legtöbbször ezt ajánlják, de a homok és a kavics hozzáadása legtöbbször nem bizonyul hatékonynak. A talajforgatás is segíthet, de hosszabb távon az sem hatékony. A szervestrágya, komposzt fellazítja kissé a talajt, de csodára nem kell számítani. Az agyagos talajban a tápanyag is nehezebben terjed, ezért ajánlott nagyobb mennyiségben kijuttatni. A homokos, kavicsos megoldást esetleg talajtakaróval tehetjük eredményesebbé, különben ahogy írta is, a nedvesség hamar elpárolog. Az agyagos talaj ellen leggyakrabban emelt ágyással szoktak védekezni, de az Ön esetében ez sem megvalósítható. Akik nem engedhetik meg maguknak (és a legtöbben ebbe a kategóriába esnek), legtöbben a növényeiket szokták a kertjük talajához igazítani. Kapcsolódó cikkek: Hogyan javítsuk fel az agyagos talajt? Kertészkedés szegény talajban Mit ültessünk, ha rossz vízelvezetésű a talajunk? Mit tegyünk, ha nedves a talajunk?
Kedves hömpölygő! Az igények: Fényigény: félárnyékba, napra Vízigény: közepes Talajigény: jó vízelvezetésű kerti talaj, amit tőzeggel lehet dúsítani Az e-mailom: info@kertrendorseg.hu