2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Kedves Anita! A fényképen az ernyős virágzat látszik csak egyértelműen. Jó lenne látni közelebbről az alsó leveleket, virágzatot, a szárat, ami pl. serteszőrös a medvetalpnál. A medvetalp levelei nagyobbak, de inkább nem bocsátkoznánk feltételezésekbe. A növény elég ritka Magyarországon, és inkább a bükkösökben, gyertyános-tölgyesekben él. Üdvözlettel: Növényorvos
Vágással lehet befolyásolni, de ezt a terültet hamar ki fogják nőni. Nem tudom, mekkora már, de a gyökerestől felszedett részeket pedig át lehet ültetni a kívánt helyekre. Üdvözlettel: Növényorvos
A kéthetente történő tápoldatozás, mellette a táprudak alkalmazása a talaj elsózásához vezethetett, mely önmagában is növénykárosodást eredményez. EC méréssel meghatározható a talaj sószintje. A második probléma a hagyományos golgota virágnál, hogy a jarovizációs szakasza elmaradt a növénynek. Ez egy meghatározott időtartamú alacsony hőmérsékleten tartás (teleltetés). A 18-20 °C nagyon magas ebben az időszakban, az ideális 5- max 10 °C. Ez a pihentetés nélkülözhetetlen a növénynek, bár tudom, lakásban ez nehezen megoldható. Üdvözlettel: Növényorvos
A kártevő nem marad ott a tett helyszínén - mint a betörő sem -, ezért nem látható. Ez a málnabogár, aminek a szeder is a tápnövénye. A virágbimbó amelyet megrág torz lesz, és idő előtt leesik, de a levelet is megrágják. A lárvák a málna - szeder tő tövébe lehúzódnak és bebábozódnak. A bogár ellen rovarölőszerrel - Sherpa - védekezhetünk, de a jövő évre gondolva, ősszel érdemes talajfertőtlenítő szerrel - Force - védekezni, mert egyébként a lárva áttelel és ismét károsít. Biokertben a Plantella Sárga lapokat lehet megpróbálni, mely jól használható a kártevők fajtájának megállapítására és a kártevők számának csökkentésére. A megtelt lapokat el kell égetni.
Lehet, hogy különböző fajta. De mivel más csírázási fázisban vannak, később hasonlóképpen fejlődnek tovább. Üdvözlettel: Növényorvos