2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Kedves Edit!! A fénykép alapján úgy tűnik, hogy ez is magnolia, valamelyik Magnolia soulangiana fajta. Magas (2-4 m), és széles (2-3 m) növény lesz, érdemes lenne olyan helyre átültetni, ahol elegendő hely áll rendelkezésére. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Kedves Jenny! Az amarilist nyugodtan tegye el telelni, ez természetes folyamat. A levelek le fognak száradni és tavasszal, mikor kiteszi a szabadba és öntözni kezdi, akkor megint ki fog hajtani! A klíviát ültesse át, laza, jó vízgazdálkodású talajba. Ismételje meg a pihentetést, jövőre, mint idén, és szerintem fog virágozni! Kapcsolódó cikkek: A klívia télen pihenésre vágyik Hogyan virágoztassuk klíviánkat?
Tisztelt Cím! Amennyire a képről megállapítható valamelyik rákos sejtburjánzásos betegségről vagy élősködő gombatelepről van szó. Védekezés ellenük nem lehetséges, mindkettő endogén (szöveten belüli) életmódú. Ha zavarja a látványa, azon a módon ahogy a képen láthatót is el tudja távolítani. A növény együtt képes velük élni, kipusztulásához rövid távon nem vezetnek! Üdv: Növényorvos
A téli hónapok idején olyan fagymentes helyen legyenek, ahol fényt is kapnak, mert sötétben és zárt, levegőtlen helyen a leveleket sűrűn ellepik a nedvszívó pajzstetvek, amelyek ellen idejében és hatékonyan kell védekezni. Alaposan meg kell vizsgálni a növényt (mondjuk minden öntözés alkalmával), és ha kell védekezzünk a kártevők ellen. A jó teleltető 5-15 °C-nál nem melegebb, de nem is hidegebb. Habár rövid ideig elviseli a fagypontot is, hosszú távon elpusztítja a növényt. Egy nyitott teraszon elég nehéz ezt a hőmérséklet-intervallumot biztosítani neki, ezért inkább ajánlott egy zárt helyen teleltetni. Minél világosabb a helyiség, annál magasabb lehet a hőmérséklet ezen a tartományon belül. A leandert elegendő kéthetente kevés vízzel megöntözni. Ajánljuk még figyelmébe a következő cikkeket: Hogyan kell metszeni a leandert? És mit tegyünk, ha elfagyott? Vagy ha beteg? Sárga bogarak támadták meg télen a leanderemet! Tél előtt meg kell-e metszeni a leandert? Le kell-e vágjam a bimbókat a leanderről tél előtt?
A málna sikeresen szaporítható tavasszal és ősszel is, én mégis inkább az őszt ajánlanám. Az októberi hónap megfelelő a számára, de mindenképp még a fagyok beállta előtt el kell végezni a munkálatokat. Csak arra ügyeljen, hogy ne árnyékba telepítse, mert nagy a fény- és vízigénye. Az ültetés előtti időszakban ajánlott szerves trágyázni a földet, mert a tápanyagban gazdag földben tud igazán jól fejlődni. Tavasszal pedig 1 arasznyira ajánlott visszavágni a vesszőit. Az első évben még ne számítson bőséges termésre! Sikeres termesztést kívánok Önnek!