2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
A növény neve kései végzetfa, latinul Clerodendrum trichotomum. Ázsiai származású, nálunk kissé fagyérzékeny, ezért többnyire csak védett helyre ültetik. Gergely Díszfaiskola, Gödöllő Kapcsolódó cikk: Végzetfa (Clerodendron thomsonae)
Tisztelt Vasvári Tibor! Látatlanban nem lehet még csak tippelni sem, hogy mi lehet a probléma. Amit tehet nyugalmi állapotban semmi, utána a hámlást jól kitisztítani, és réztartalmú szerrel (rézkénlé) ecsetelni! Kérem, küldjön fotót a pontosabb diagnózis érdekében. Üdvözlettel: Növényorvos
Kedves Hömpölygő! A visszametszésről általánosságban azt kell tudni, hogy szerencsésebb vegetációs periódusban végezni, mert ilyenkor a szövetek osztódása intenzív, és a sebek még be tudnak forradni. Hideg időben a sérült felület fertőződhet, ill. könnyebben visszafagyhat. Az ideális metszési idő márciustól augusztusig tart. A fagyérzékeny növényeknél (a Leyland ciprus és a babérmeggy is ezek közé tartozik) a metszési idő betartása még fontosabb. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Várja meg a tavaszt, akkor nagyobb szükség van egy serkentettebb gyökérnövekedésre! Üdvözlettel, Növényorvos
Kedves hömpölygő! Ez a fajta nagyon ellenálló és a legnagyobb termésű gesztenye! Az eurázsiai gesztenyére oltott fajta, nagyon jó választás! A talaj jó vízáteresztő, savanyú kémhatású, mélyrétegű legyen! Ezt tőzeggel lehet elérni, az ültetés előtt az ültető gödörbe alulra komposztált marhatrágyával keverje és ebbe ültesse el a fát! Akár nagyobb talajcserével is lehet ültetni (0,5-1 m3), de ez pénztárca függő! A rendszeres öntözést igényli! A sima szelídgesztenye is terem, egy idő után, ez lehet 10 év is, de termésben sosem múlja felül a nemesített fajtákat.