2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Kedves Kérdező! Weboldalunk elsősorban magazin jellegű, nem vagyunk közvetlen kapcsolatban kertészetekkel, faiskolákkal. Esetleg próbálja meg a következő két weboldalt, hátha sikerrel jár a vásárlást illetően: Hunyadi Garden Szentiványi Dió Faiskola
Ártani szerintem nem fog, de jelenleg segíteni sem. Ilyenkor már nincs tápanyagfelvétel, mélynyugalom kezdődik. Inkább ültetés előtt érett szerves trágyát, vagy komposztot lenne jó használni, az "biztonságosabb", mint a műtrágya. Üdvözlettel: Növényorvos
Tisztelt Hömpölygő! Válaszunkat akadályozza az a tény, hogy nem ismerjük a növény pontos nevét. A fénykép alapján a Cupressus nemzetség egy tagjára (talán Cupressus arizonica??) gondolunk, de a kép nem elegendő a pontos faj, és fajta meghatározásához. Javaslom, hogy legközelebb csak pontos név ismeretében vásároljon. Így utána tud nézni várható méreteinek, kezelésének. Ha a növény valóban egy Cupressus fajta, védett helyre kell ültetni, mert -különösen fiatal korban- fagyérzékeny lehet. Töve környékét takarni tölgylombbal a legjobb, mert ez alatt nem "fülled be" a növény. Cserépben való teleltetésnek nincs túl sok értelme, a növény a szabadban érzi jól magát, és az átültetést sem szereti. üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Kedves kérdező! Oldalunk magazin jellegű, nem foglalkozunk értékesítéssel, ezért nem talált lehetőséget a növény beszerzésére. Esetleg - ha még nem próbálta - látogassa meg a http://steviashop.hu/ vagy http://stevia.uw.hu/termesztes.html oldalát, hátha tőlük lehet rendelni.
Hát, a rágcsálók fertőzéseket terjeszthetnek, vonzzák a legyeket is. Ha valamilyen hús- vagy tejtermék kerülhetett a komposztba, akkor azok nagyon vonzzák az egereket. Üdvözlettel: Növényorvos