2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Üdvözlöm! A cukorborsó fő ismérve, hogy a hüvelye falán nem képződik kemény hártya, így a borsókat hüvellyel együtt is fogyaszthatjuk. Már március végén vethető. Teljesen megegyezik a zöld borsónál leírtakkal a termesztése.
Kedves Balázs Béla! Mindent jól csinál! A talaj, a dugvány, minden jó, kivéve a palack alját, a pára érdekében, mindenképpen szellőztesse gyakran! A dugvány alját (talp-lemezét) egyenes vágással - éles ollóval, vagy késsel - készítse el. Sok sikert a szaporításhoz!
Próbáljon meg érdeklődni a következő weboldalakon, esetleg megkérdezni őket is, ha netalán náluk jelenleg nem lenne: http://www.gerafaiskola.hu/novenykatalogus/gyumolcsoltvanyok http://www.treemail.hu/ http://budaikertcentrum.hu/
Így, a leírás alapján több dolog is lehet. Konkrétan rágásnyomokat lát a növényeken. Ha nem, lehet palántadőlés is. Látatlanban sajnos nehéz megmondani. Fontos kérdés, hogy végzett-e talajfertőtlenítés valamilyen módszerrel?
A megnyúlt és elgyengült levelek fejlesztését egyértelműen a fényhiány okozza. A téli időszakban ezért célszerű hűvös helyiségben tartani a növényt visszafogott öntözés és tápozás mellett, hogy elkerülhető legyen a korai (téli) levélfejlődés. A növények fényigénye, és egy átlagos, világosnak gondolt helyiségben mérhető megvilágítás hatalmas különbség lehet. Egy kifejezetten világos nappaliban nyáron is csak 5-600 lux megvilágítás mérhető, míg egy átlagos nyári napon a szabadban ez az érték ennek tíz-húszszorosa.