2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Kedves Zoltán! Sajnos ahány faiskola, annyiféle növény. Így csak azt tudom javasolni, hogy hívja fel / vagy írjon a környékbelieknek és érdeklődjön személyesen üdvözlettel Édenkertész
Kedves Sára! Úgy látom, náluk vásárolhat: http://www.interaquaflora.hu XI/ker. Hrsz.0453/127Kiskunfélegyháza6100E-mail: felinti@t-online.huMobiltelefon: +36 30/6539448, +36 30/6533906
Kedves Gál Zsófia! Az Aloe vera-n -a képek alapján- pajzstetvek vannak. Ezek a foltok lehetnek hideg, vagy éppen túl meleg környezet miatt is. Próbálja leszedni, a pajzstetűt le lehet "tolni" a levélről. A második képen egy bunkó liliom ( Cordyline terminalis) látható, amit nagy valószínüség szerint gyapjas pejzstetű támadott meg. Ezekre a kártevőkre csak a felszívódó szerek a jók, mert a viasz rétegnek köszönhetően, lepereg róluk a szer. Ajánlom, az Actara nevű szert, permetezze le (az Aloét is) a növényeket és jól öntözze be velük a földet is. A növényekbe bekerül a rovarölő és a szívogatásuk révén a kártevőkbe jut a szer és így megmérgezi őket. A harmadik képen egy Ficus van. Sajnos ezen is egyértelműek a nyomok: pajzstetvek. Javaslom, hogy az egész állományt permetezze és öntözze meg az ACTARA-val és ismételje meg 3 hét múlva.
Üdvözlöm! Vegyen Actara nevű rovarölő szert gazdaboltban és permetezze le a növényt és öntözze meg a földet is bőségesen. Ez egy felszívódó rovarölő, hosszú hatásfokkal.
Kedves Érdeklődő! Sjanos a képen nem látszik jól, hogy ez repedés vagy dudorok is vannak benne, illetve, hogy a szőlőtőke mely részén van.. lehet fagykár, de ha dudorok (daganatok) is vannak és a tőkefej közelében van, akkor bizony előfordulhat, hogy baktériumos gyökérgolyva.