2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Üdvözlöm! Általában a barna korhasztó gomba felelős a fatörzs korhadásáért. Az öreg fák esetében üti fel a fejét. Ez a gomba a cellulózt bontja elsősorban. JAvaslom, hogy a fertőzött részeket távolítsák el, majd fújják le gombaölő szerrel (pl.: Champion) és ha marad üreg a fában, azt pur-habbal fújják be. Az üreget a hab teljesen kitölti, a maradékot pedig vágják le egyszerűen.
Kedves Zsu! Azt javaslom, hogy mindenképpen a napos helyre tegyék a konyha kertet. Mi is csepegtetővel szoktuk megoldani, ez jó megoldás. Napközben is mehet az csepegtető rendszer, ha nagyon meleg van esetleg és több víz szükséges. Az általunk készített kertekben mindig így oldjuk meg! Érdemes tovább olvasni, az alábbi cikkekben hasznos infókat talál: Hogyan tervezzük meg konyhakertünket? Tervezzünk idén olyan konyhakertet, ami díszkertnek is jó lesz Növényszomszédok: fontos a jó párosítás Mi az a vetésforgó? Tervezzük meg a saját kertünket! - 2. rész
Kedves Olvasónk! A legtöbb kertészeti lerakatban megvásárolható. pl: http://kerteszetiarudagardony.hu/antirrhinum-tatika-oroszlanszaj/
Tisztelt Kérdező! Az első növény a Juniperus communis 'Depressa Aurea', a második a Laurocerasus rotundifolia. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Tamozsnyik! A legelején tisztázzuk a nevét. A képen egy sárkányfa (Dracaena) van. Szereti a 25 C körüli hőmérsékletet, a párát és a talaja legyen nedves mindig, de nem tocsogjon a víztől. A levélvég barnulása tipikus jelenség, ha nem kap elég fényt és száraz hűvösebb a levegő. Tehát: a visszavágást javaslom, még pedig úgy, hogy kb 20 cm-es darabokra vágja fel a levágott törzs darabokat és vízben gyökereztesse ki. A törzset az Önnek leg ideálisbb magasságban vágja le, ki fog hajtani.