2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Tisztelt Hölgyem, Vissza kell fogni az öntözését ha a levelek elszáradnak levágni őket. Legalább 12 hétig pihentetni kell utána elültetni. A hagymának szüksége van a regenerációra.
Füge: fás dugvánnyal jól szaporodik, 3 - 4 év múlva terem. Magvetés: a datolya kétlaki növény, magról vetve nálunk termést nem hoz. A mogyoró egylaki. 4 - 5 év múlva terem. A gyümölcstermő növények magjainak a vetésekor azt kel figyelembe venni, hogy az adót faj egy vagy kétlaki -e, illetve öntermékenyítésre hajlamos -e.
Tisztelt Kérdező! Az Araucaria arucana erősen meszes talajban vashiányos lesz. A fiatal hajtások vége besárgul, majd bebarnul. Vasoldatozás segíthet. A másik tünetet elképzelhető, hogy gombabetegség okozza. Meg lehet próbálni a növényt réztartalmú gombaölőszerrel lepermetezni. Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök
Tisztelt Buzás Csaba! A cserjés vérszilva sajnos nem tűri az árnyékot, ezért piros levelei bezöldülnek. Jó árnyéktűrő például a piros levelű japánjuhar (Acer palmatum 'Ornatum'); a flamingó juhar (Acer negundo 'Flamingo'), ez zöldes rózsaszínű levelű; a fehér-tarka boglárkacserje (Kerria japonica 'Picta') és a sárga-tarka levelű som (Cornus alba 'Argenteomarginata'). Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök
Az alany vagy egy másik magonc Káki (Diospyros kaki), vagy egy közeli rokon növény a Diospyros lotus, aminek kisebbek a gyümölcsei, viszont a gyökérzete és növekedési erélye sokkal jobb! A datolyaszilva melegigényes növény, érzékeny a téli fagyokra. A túl nagy hőingadozást nem bírja és ezt száradással jelzi (a héj barnul, feketedik). Megoldás lehet, ha az új hajtások közül csak egyet hagyunk meg és azt törzsesen kineveljük. A növény törzsét télire szorosan takarjuk be szalmával.