2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Ha nem rohad, talán menthető, ültesse el. Gondozásáról itt olvashat. http://www.botanikaland.hu/tricyrtis-hirta/borzas-pupliliom/
A krókusz hagyma kedveli a napos meleg kerteket, és a laza tápanyagban gazdag talajt. A hagymákat érdemes csoportosan elültetni, egymástól kb. 8-10 cm távolságra és 10 cm mélyre. A hagymákat ültethetjük évelő ágyásba, lakásban balkonládába vagy akár cserépbe is. Valóban elvan lakásban, de napos helyet igényel. Túlöntözést nem kedveli.Szaporítani fiókhagymákkal a legegyszerűbb, de mivel nagyon gyorsan szaporodik, idővel már ritkítani kell őket kertünkbe.Ültetési idő kora ősszel, virágzási idő tavasszal van, de vásárolhatunk hajtatott sáfrányt tavasszal a virágboltokban vagy a kertészetekben ahol mindig a bimbós növényeket válasszuk ki.
Tisztelt Kérdező! A paprikán az alternaria okozta gombás fertőzés jelei láthatók. Kezelése eredményes az Amistar vagy a Kocide2000 szerekkel, a használati útmutatóban leírtak betartása mellett. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök
Tisztelt Kérdező! Az Ön által felsorolt növények tavasztól őszig ültethetők. Jó kertészkedést kívánok. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök
Kedves Érdeklődő! nem csak piros színben létezik, ha nem pirosat vett, akkor nem lesz piros.Bővebben a gondozásáról >>