2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Tisztelt Tardi Aranka! Igen a nőszírmon a sok csapadék hatására a párás időben a szürke rothadás (Botritisz) lép fel a virágok szirmain. Védekezés ellene az Amistar nevezetű gombaölőszerrel lehetséges. Jó kertészkedést! Mezős Balázs növényvédelmi szakmérnök
A gránátalma itthon nagyon ritkán hoz termést, mégis érdemes tartásával fáradozni, mert nagyon szép látványt nyújt. Kisebb erkélyekre, vagy teraszra a törpe fajtát érdemes választani, amelyek 1-1,5 méteresre nőnek meg. A törpe gránátalma temperált körülmények között, szélvédett helyen, déli lejtőkön, déli fal tövében, szabadban is nevelhető, bár eredetileg szubtrópusi cserje. Remek habitusú, kompakt, sűrű, kb. 45-90 cm magasra nő, amely akár termést is érlel, ha a nyarat hosszú, kellemes ősz követi. Edényben nevelve, télen fagyvédett helyen teleltethető. Ha beérik, termése fogyasztható. A 'nana emperor' duplavirágú, lassú növekedésű, termést is érlelő fajta. Bonsainak kiváló. A féltörpe 'wonderful', az eredeti méret felére nő, meleg környezetben fogyasztható, 5-6 cm átmérőjű termést is érlel.
Üdvözlöm! Itt is igaz, hogy az olcsó a drága. A jobb minőség nagyban megnöveli a munka minőségét és tempóját. Javaslom Önnek, hogy az interneten nézzen használt damilos, elektromos fűszegélynyírót ami kb tizedére csökkenti a munkát és néhány ezer forintból biztosan tud venni.
Tisztelt Kertbarát! A képen a meggy klorotikus-nekrotikus gyűrűsfoltossága látható, mely virus eredetű betegség. Mezős Balázs növényvédelmi szakmérnök
Kedves Erzsébet! A levélen valószínüleg fekete rothadás tünetei vannak. Ez van összefüggésben a termés károsodással is. Ez egy gomba betegség, ami ellen pl.: Dithane-nal, réz-tartalmú szerekkel lehet védekezni. Nagyon fontos, hogy tavasszal lemosó permetezést kell végezni és rendszeresen kell permetezni!