2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
A sárga viola valóban kétnyári dísznövény, elvirágzás után érdemes róla magot gyűjteni és saját magunknak palántát nevelni. Alábbi cikkeinkben bővebben olvashat a sárga violáról:
Ahhoz, hogy a leander gazdagon virágozzon, az idősebb fácskákat, bokrokat a tél végével kell visszametszeni. A fiatal növények azért szorulnak metszésre, hogy elágazzanak, koronát neveljenek. Ilyenkor ne sajnáljuk a csemetéket, minél erőteljesebben metsszük vissza a leandert, annál gazdagabban virágzik. Igaz viszont, hogy az erős metszés után a korai virágzás kissé későbbre tolódik.<p>Metszés után a vessző végén lévő rügyek hajtanak ki, ezt az ún. csúcsdominancia okozza, amely általánosan igaz a növényekre. Tehát ha a talajfelszíntől távol, csak a hajtás legvégét metszi vissza, a növény attól még nem lesz bokrosan elágazó, mert csak a legfelső 1-2 rügy fog kihajtani.
Abban a kertészetben mondták helyesen, ahol a vérszilva (Prunus cerasifera ´Nigra´ vagy ´Atropurpurea´) termését ehetőnek mondták. Sárga vagy piros színű, enyhén savanykás ízű gyümölcsöt terem, amiből kiváló kompót is készíthető. Edzett, igénytelen növény, akár sövény is nevelhető belőle. A legnépszerűbb virágzó díszfák (Prunus nemzetség)
Mivel a fű mindenképp napos helyre való, nem javasolnám fenyő alá, inkább a következő talajtakaró évelőket: <p>Vinca minor - Télizöld meténg <p>Vinca major - Nagy meténg <p>Geranium macrorrhizum - Illatos gólyaorr <p>Hypericum calycinum - Bőrlevelű orbáncfű <p>Helleborus sp.- hunyor <p>Hosta sp. -árnyékliliom
A "Macskajaj" (Coleus canina Hybride). egy egynyári díszcsalán. Nem csak a macskákat, hanem a kutyákat is távoltartja a védeni kívánt területtől pl. virágágyástól. Olyan aromaanyagokat tartalmaz, amelyet a négylábúak nem szeretnek. Mivel nagyon új nemesítésű fajta, könnyen lehet, hogy Magyarországon nem egyszerű a beszerzése. (De egyre gyakoribb a közismert dísznövényes csomagküldő szolgálatok termékei közt. egynyári növényről lévén szó, tavasszal rendelhető)