2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Kedves Éva! A képen egy vakond riasztó kutyatej (Euphorbia lathyris) látható. NAgyon szép, dekoratív különleges növény. Speciális illat anyagot bocsájt a földbe, ezzel űzi el a vakondokat. Nem igényes a talajra, szárazságtűrő és szereti a napot.
Tisztelt Erzsébet! A képen a madárkás fürtök kialakulása látható virágzás állapotában, amikor lehet látni hogy egyes bogyók megkötöttek mások meg elsorvadnak, vagy csökevényesen fejlődnek. Ennek oka a nem harmonikus tápanyag ellátás, N túlsúly B és Mo hiány. Az időjárás virágzáskor hűvös és csapadékos akkor is bekövetkezhet a rendellenesség. Ezenkívül fajta, és klón érzékenysége is lehet. Védekezés hogy nitrogén műtrágyából ne adjunk túl sokat, valamint 14 nappal a virágzás előtt ammonium-molibdenáttal (0.1%), vagy boraxoldattal (0,1%) permetezzünk., lomb trágyázzunk. A barna folt a levélen olajos foltokkal párosulva a peronoszpóra későbbi vég stádiumát jelzi. A napégés nem jár levéllemez roncsolással és lyukacsosodással. Védekezés és megelőzés peronoszpóra ellen. (Dithane M-45, Astra rézoxiklorid) Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kertbarát! Az áfonyán egyértelműen klorotikus tünetek, vas hiány lépett fel. Az áfony igen tőzeges savanyú kémhatású talajban érzi jól magát. Ezt kell biztosítani, és ha szükséges (főleg magas mésztartalmú talajoknál) akkor vasoldatoznin kell a növényt hogy a levelei újra szép sötétzöldek legyenek. A paradicsomon fitoftórás gombabetegség látható, mely ellen az (Amistar, Dithane M-45, Champion 2 FL ) szerrel lehet. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! Szerintem még nem kell elkeseredni, mert biztosan be fog indulni a növekedése. A törzs levágást Ön dönti el, nincs köze a tápanyag "elvételnek " hozzá, nem történik ilyen. Pusztán A fa jelleg miatt kell levágni a törzset, mert így cserje, ha tőből ágazik el. Önnek kell eldöntenie, hogy hogy tetszik jobban.
A levélen égési foltok láthatók, mely a növény félárnyékba való helyezésével, és a napközbeni nem öntözéssel oldható meg. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök wwww.aleonkert.hu