2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Üdvözlöm! A célre magfelel a gazdaboltokban megvásárolható bármely rovarölő szer, pl: Cyperkill, Actara, Chess.
Tisztelt Darvas Gyula Sándor! A képen a datolya pálma levelein a kevés öntözés jelei láthatók világos barna színű száradás. A túl öntözésre a levelek sárgulása, és utána sötétbarna színű száradása jellemző. Közepes vízadaggal öntözzünk kb két három naponta, és az elszáradt leveleket vágjuk le. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Érdeklődő, akár egy balkonba is mehetnek, ültetési tanácsokat és földkeveréket illetően segítséget az alábbi cikkben talál: http://www.edenkert.hu/edenkert-tv/fuszeres/fuszernovenyek-ultetese-teraszra-erkelyre/5195/
Tisztelt Kertbarát! A rózsa szabó méh ellen a gyümölcsdarazsak elleni szerrel lehet védekezni sikeresen ez a szer a Mospilan 20SP. A kezelések után a rovarok lárvái is elpusztulnak. Jó kertészkedést ! Üdvözlettel: Mezős Balázs növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Gábor! A képek alapján szerintem tápanyaghiány a lehetséges ok. Javaslom, hogy hetente tápoldatozza és tavasszal ültesse át. Amennyiben a tápoldatozástól nem jön rendbe, pár héten belül, kérem írjon újra!