2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Kedves Dorka! Szoba rózsa nincsen, sajnos nem bírják a benti klímát. Tegye ki kertbe, vagy teraszra és öntözze hetente, ha cserépben marad.
Üdvözlöm! A képen egy begónia (Begonia elatior) van. Szereti a sok vizet, de ültesse tőzeges laza földbe, mert nem jó, ha tocsog a talaj. Meleg, napos helyet kíván. Érdemes egy téli pihenőt biztosítani számára, heti öntözéssel és 15 C körüli hőmérsékleten!
Üdvözlöm! Ez egy tünet, aminek számtalan oka lehet: a magas talajszint, erős metszés, sérülés stb... A mézgás sebeket egy éles tiszta késsel ki kell vágni. A mézgásodást egy baktérium-gomba együttes fertőzése is okozhatja.
Üdvözlöm! A képen egy: Euphorbia leuconeura van. A Madagaszkár ékszere névvel illetik leginkább. Egészséges, szép a növény, ez a normális fejlődési módja!
Tisztelt Bódiné! A fokföldi ibolyának a leggyakoribb betegségei a szürke penész és a lisztharmat. A leírtak szerint a lisztharmatos betegség lépett fel. Ez ellen a következő gombaölő szerekkel lehet védekezni: Amistar, Topas 100 EC, Cosavet DF. A beteg növényi részeket távolítsuk el és permetezzük a növényeket. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu