2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Kedves Tamás! Általában ezeket a tüneteket fény és tápanyaghiány okozza, esetleg az erős közvetlen napfény!
Tisztelt Ágnes! Az encián bokor meleg száraz és napos helyű teraszt kedveli. Az öntözés inkább ritkán de nagyobb vízadagokkal történjen. A túl öntözést kerüljük. Télen a leanderhez hasonlóan zárt fényes helyen kell tárolni. A növényt a túlöntözés után hagyjuk szárazabban, és akkor ismét kihajt. Metszeni a virágzáskor, és után lehet májustól augusztusig. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kertbarát! A képeken az öntözés során keletkező sók kicsapódása és kis gomba telepek láthatók. Az öntözéseket csökkenteni lehet és inkább ritkán öntözzünk, de nagyobb adagokkal, valamint a káros szervezetek elszaporodása ellen jó a réz tartalmú Bordói lé és a Dithane M-45 gombaölő szerek talajra öntözése. Érdemes a fertőzött felső 1-2cm-es talajréteget eltávolítani. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Örsi G! A képek alapján elképzelhető a vízkor, ödéma, esetleg valami baktériumos megbetegedés. Az ödéma a túlöntözéstől és alacsonyabb tartási hőmérséklet együttes tünete. A növényen megjelennek kidudorodások, kis "hólyagok". JAvaslom, hogy mérsékelje az öntözést (télen amúgy is) és permetezze le Champion nevű szerrel!
A tőzeglégy nem tesz ilyet! Sajna valóban nem igaziak a fotók. Annyit látok,hogy ez egy nem megfelelő talajban lévő Cattleya vagy Laelia ami bizony nagyon elhanyagoltnak néz ki és valószínű több betegsége is van egyszerre + atkafertőzött ami szabad szemmel nem igazán látható. Javasolt gyógymód: azonnal kivenni az ültetőközegből, az ültetőközeget kidobni, a növényt megtisztítani az elhalt részektől majd egy erős gomba + gyapjas vagy pajzstetű+baktérium+atka ölő keverékbe beáztatni legalább fél órán keresztül majd leszáradás után egy teljesen új de nem tőzeg alapú keverékbe visszaültetni. Sok Sikert!