2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Kedves Ági! A képen semmit sem lehet látni, nagyon homályos, kivehetetlen. Küldjön egy élesebbet és azonnal megmondom! De talán lucfennyőből van (Picea abies).
Tisztelt Garai Dániel! A télálló banán télen a hűvösebb helyet kedveli max 10 fok. Helyette érdemes lenne a normál banánfát (szobanövény) elhelyezni a lakásba mely egész évben megfelleően érezné magát. Az areca vagy bétel pálma félárnyékos, de párás helyet kedvel. Kellő víz és pára mellett fejlődik megfelelően. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt S Betty! A képek alapján ez egy nagylevelű fajta babérmeggy törzses fának kinevelve. mediterrán eredetű lomblevelű örökzöld bokor, mely jól bírja a meleget, de az öntözést megjhálálja. Télállósága déli országokban jó, nálunk érdemes félárnyékba ültetni mert napos helyen fagyások miatt bebarnulnak a levelei, és a hajtásai. Jól nyírható, és formálható sövény is nevelhető belőle. Fehér virágai vannak, és sötét színű apró borsó nagyságú termései, melyek mérgezőek. Nem mindegyik fajtája virágzik és hoz termést. 5-6 méterre nő meg, de hazájában lehet magasabb is. Szaporítani vegetatív módon hajtás dugványozással szaporítható. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kertbarát! Sajnos az elmút tíz évben az őszi lehűlés után enyhe ősz vég és tél alkalmával a növények fejlődésében nem megszokott módon korai kihajtás, (hagymások) és őszi virágzás ( szilva, kajszi, aranyvessző) következett be. Az októberi novemberi lehűlés (hideghatás) után, ha melegebb idő van az átlag időjárásnál, akkor a növények növekedésnek indulnak. A hagymások levelei igen jól ellen állnak téli lehűlésnek, viszont a virágok már nem bírják olyan jól a fagyos időt. tehát egészen addig, míg a növény nem szökik virág szárba addig nincs baj a téli hideggel. A nárciszt nem kell minden évben felszedni, de 3-4 évente érdemes tőosztással szétültetni az egy csomóban lévő hagymákat. A nárcisz hogyha megfelelő talajban van kicsit kötött enyhén meszes akkor jól és megbízhatóan virágzik. Nem kell lemondani róluk. A tulipánnál sem baj ha 1-2 cm kiáll a friss levél kezdemény, ami kora tavasszal tovább fejlődik. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Döme! Az első kép Szerintem: Vilmos, a másodikon: Bosc Kobak, a harmadikban nem vagyok biztos, de nagyon hasonlít a: Clapp kedveltje nevű fajtához!