2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Üdvözlöm! A gránátalma jobban fagyérzékeny, de javaslom, hogy mindkettőt téliesítse. A következőképpen kell eljárnia: A növények tövét fel kell tölteni vakondtúrás szerűen földdel, 40-50 cm magasan. Nem tudom mekkora növényekről van szó, de javaslom, hogy 4 db karóval kerítse köbe és tekerje körbe geotextíliával és tegyen bele faleveleket, töltse fel ezzel védve a fagytól!
Üdvözlöm. A Stivia, vagy jázminkapóca közepes vízigényű növényt. Az átültetését tavasszal javaslom. Egy korábbi cikkünket ajánlanám figyelmébe: http://www.edenkert.hu/konyhakert/fuszernovenyek/sztivia-gondozasa-szedese/3852/
Kedves Gábor! Az Euphorbiák kutyatejfélék, amiknek a tej-szerű nedve valóban irritatív. A levegőben nem terjed semmilyen formában, csak ha megfogja és a kezére megy a nedv. Nem kell aggódnia, semmilyen negaít hatás nem érte Önt!
Kedves Ágnes! A képen egy Euphorbia umbellata nevű növény van. A kutyatej-féflkhez tartozik, ezért egy tejszerű nedve van és ha megsérül a növény ezt ereszti ki magából. a népies nevén pedig: gumifa, ha jól tudom.
Kedves Gergő! A fenyőféléknek a gyökerén szimbiózisban együtt élnek gomba-fonalak, amik ha megsérülnek a növény pusztulásához vezet. Az Önök sövénye viszont nagyon friss telepítés, nem hiszem, hogy bármi bajuk lesz ha odébb teszik. Nyugodtan ültesse át, a gyökérre nagyon figyelve. A metszést áprilisban és augusztusban-szeptemberben ajánlom.