2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Kedves Melinda! Valóban a here-félék virága vonzza a méheket, ami a vendégek szempontjából nem túl kedvező. Szerintem egy szárazságtűrő fűmagkeverékkel is meg lehetne oldani. Ezek kimondottan elhanyagolt területekre valók. A következő fajokból és arányokból kell állnia kb.: Vörös csenkesz 40.00% Angolperje 20.00% Felemáslevelű csenkesz 20.00% Nádképű csenkesz 20.00%
Kedves Olvasónk, fénykép alapján sajnos elég nehéz. Ha nyár lenne, azt mondanám, hogy csak öntözni kell, mert nagyon igényli a tuja a vizet >> de így tél végén még valószínű, hogy a didimaszcellás pikkelylevél barnulás >>
Üdvözlöm! Sajnos elég nagy a baj. Nagyon el van öregedve. A három ágból kettőt vágjon le és ha nem lesz nagyon kopasz a fa, akkor a harmadikat is. Ha nagyon kopasz lesz, akkor egyet hagyjon meg és jövőre azt is le kell vágni. De hosszútávon nem lehet már sokat várni a fától szerintem, már a pusztulás útjára léppet.
Üdvözlöm! Szinte biztos, hogy ezért. A gumót legalább 8-10 cm mélyre ültesse el és minimum a cserép 20 cm legyen.
Kedves Anikó! Nekem a képek alapján túlöntözés gyanús. A ZZ pálmát, havonta egyszer szigorúan kell csak öntözni. A pangó víz nagyon nagy károkat tud okozni, ha a növény alatt marad. A szerencsebambusznál is szerintem ez lehet az ok.