2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Sajnos a túlöntözésnek is lehetnek ezek a tünetei, hasonlóan a kiszáradáshoz. Próbálja meg átültetni a növényt laza szerkezetű, tőzeggel kevert virágföldbe, de ha a gyökerek sérültek, akkor nem biztathatom sok sikerrel. Ajánlom alábbi cikkeinket: Melyek a túllocsolás jelei? Hogyan neveljünk egészséges fokföldi ibolyát?
Elsősorban azt döntse el milyen célból akarja a meggyfát megtartani. Azért mert szép és öreg vagy bőtermő vagy mert odaillik a kert ezen részébe. Minden fának a növényvédelmét el kell végezni ahhoz, hogy a fa szép legyen, és megfelelő gyümölcsöt teremjen. Általában az első a tavaszi lemosópermetezés, a metszés, az elszáradt ágak kivágása. a törzsét fakéreg kaparóval kell letisztítani a mohásodás megszüntetése érdekében. A különféle fertőzések, betegségek, rovar kártevők ellen fontos a megfelelő permetezés, sajnos ezt a fák védelmében nem lehet elkerülni (léteznek már biopermetszerek is). örömet a kertészkedésben! Üdvözlettel: Diosgazda Érdemes eslolvasni az alábbi kérdés-választ is: Meggy és szilvafánk törzsén és ágain sárga és hamuszürke foltok vannak. Milyen betegség ez? A gyümölcsfák törzsét télen védeni kell
Ügyesen megszabadult a hangyáktól! Ha eddig nem jelentkeztek az orchidea levelein a permetezést okozta forrázásnyomok, akkor már a későbbiekben sem fog! Ajánlom figyelmébe alábbi cikkeinket: Orchidea tőosztása 4 lépésben Hogyan kell öntözni az orchideát? Az orchideanevelés titkai
Kedves Bozótvándor! Tudna képet küldeni a növényről és a levelekről, és külön a levelek fonákáról? Ültetés évében a kiemelt öntözés nem okozhat gondot, hiszen a megfelelően kialakított, fellazított ültetőgödör elvezeti a felesleges vizet. köszönettel édenkertész
Kedves Bogi! Félárnyékos helyre inkább lomblevelű örökzöldeket érdemes ültetni, mert a tűlevelűek, tuja félék napfény igényesek. Ezek közül a Babérmeggy (Prunus laurocerasus) és a Korallberkenye (Photinia fraseri) fejlődik a leggyorsabban és megnőnek 2-3 m magasra is. Jól nyírhatóak, utóbbit védett fekvésbe érdemes ültetni (ne kerüljön szélcsatornába, kitett helyre). Ültetési távolságuk 80-100 cm. Üdvözlettel, Stipa kertészet tanácsadója