2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
A kankalinok (Primula sp.) hazánkban is több fajjal előforduló dísznövények, kora tavasszal nyílnak, majd a nyári meleg elől visszahúzódnak. A kereskedelemben kapható nemesített fajtákat elnyílásuk után ki lehet ültetni a kertbe, de amíg be nem gyökeresednek, ne hagyjuk kiszáradni a földjüket. Így van rá esély. hogy jövő tavasszal is kihajtsanak és virágba boruljanak. Még több ápolási tanácsot olvashat alábbi cikkünkben: Kankalinok
A növénye a Gloxinia vagy csuporka, bővebben olvashat róla alábbi cikkeinkben: GLOXINIA MINDENT A CSUPORKÁRÓL
Az említett szer egy folyékony levéltrágya, ha nem találja a csomagoláson, akkor 0 nap. A Prev-B2 narancsolaj alapú, bórtartalmú lombtrágya. 2,1 % bórt tartalmaz. A bór elősegíti a terméskötődést, javítja a növény erőnlétét, ellenálló képességét, fokozza a virágképzést és a termésnövekedést. A készítményben a bór vivőanyaga hidegen préselt narancsolaj, mely kiváló nedvesítő, tapadásfokozó hatású anyag. A Prev-B2 minden kultúrában alkalmazható, de különösen ajánlott paradicsom, paprika, uborka, dinnyefélék, saláta, szamóca, szőlő, csonthéjasok és almatermésűek esetében. Felhasználási javaslat: Hagyományos módon kijuttatva, lombtrágyaként 0,2-0,3 %-os koncentrációban alkalmazható (200-300 ml/100 liter víz). A palánták kiültetése után 2-3 héttel, vagy álló kultúrában 3-5 leveles kortól célszerű elkezdeni az alkalmazását. 3 kezelés javasolt egyhetes intervallumokban, de ha indokolt, a kezelések tovább folytathatók. A legjobb eredmény érdekében a levelek színén és fonákján egyaránt tökéletes permetlé fedettséget kell biztosítani. A megfelelő dózis túllépése tilos. Próbapermetezést minden esetben javasolt végezni, különösen ha a növényen olaj, vagy réz-szulfát maradékok lehetnek. A kezeléseket minden esetben az esti órákban célszerű végezni.
A lemosó permetezést elég egyszer elvégezni. Ezt követően kell a megfelelő időpontban és 10-14 naponként egyféle gombaölőszerrel permetezni. (Nem volt esetleg régi permetszer?) A beteg leveleket le kell szedni, mert azok már nem egészségesek, így nem lehet meglátni a betegség terjedését, illetve megszűnését. Egyszerű megoldással valamilyen úton meg kell semmisíteni a levett, beteg leveleket (pl zacskóban kidobni). A termés érdekében érdemes a stresszhatást kivédeni lombtrágya felhasználással (pl Biofit).
Több okra lehet következtetni. A talaj összetétele a legfontosabb. A talajban lévő kártevők a gyökérzetet károsíthatták, ebben az esetben segíteni kell a gyökérképződést, valamilyen gyökereztető tápoldattal (pl Flowers). Az erősen fertőzött leveleket érdemes lenne leszedni. Figyeljen továbbra is a növényre,hogy a szárazság, öntözés hiánya ne okozhasson további gondokat.