2061. Később, de beindult a tiszavirágzás!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
A korábbi hidegebb időjárás miatt idén a megszokottnál később, június végén várható a tiszavirágzás. Most Kőrös-Toroknál jár!
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása terjeszti a gombabetegségeket. Kártételi veszélyhelyzettel fenyeget az alma illetve a körte varasodását okozó Venturia inaequalis és Venturia pyrina.
A sztívia egy Dél-Amerikai fűszernövény, mely édesebb a finomított cukornál, nincs káros hatása, cukorbetegek, fogyókúrázók is fogyaszthatják, mivel nem növeli a vércukorszintet. A sztívia tökéletes megoldás a mesterséges édesítőszerek helyett. Sőt, megelőzi a fogszuvasodást is! Aki természetes, egészséges édesítőszert keres, nyugodtan kísérletezzen a sztíviával. Íme néhány recept kedvcsinálónak!
A csuporkafélék népes családja körübelül kétezer fajt foglal magába, és számtalan fajtája vált kedvelt cserepes dísznövénnyé. A növényfaj (Gloxinia) a nevét egy francia orvos-botanikustól, Benjamin Peter Gloxin-tól kapta, a XVIII. század derekán. Az egyik, nagyon népszerű cserepes faj a Gloxinia latifolia (syn. sylvatica) Peruból és Bolíviából származik, és helyes gondozás mellett otthonunkban is évekig gyönyörködhetünk a szépségében.
A botanikusok valószínűleg egyetértenek abban, hogy a virágzó növények és fák között, nincs rejtélyesebb nemzettség a fűzfélék nemzettségénél. Azt mondják, hogy kivételes külsejüknek és szépségüknek köszönhetően, nem léteznek népszerűbb és ismertebb fűzfák a babiloni vagy a „síró” fajtáknál (Salix babylonica). A nyárfákkal együttesen, a természet fűzfaféléinek családját alkotják, egy olyan csoportot, melynek legkisebb tagját cserjének nevezik, hiszen néha az északi sarkkörön belül nem haladja meg az 5-7 centiméter magasságot.
Üdvözlöm Péter! A fának meg kell szoknia az adott hely klímáját, adottságait "aklimatizálódik" ez természetes folyamat. A kertészetben, egy üvegházból érkezett, ahol ellenőrzött páratartalomban és fényviszonyokban mellett nevelték. A szoba mikroklímája lényegesen "szegényesebb" mint az említett üvegházban. A folyamat során ami eltarthat 3-5 hétig is fajtától függően, elvesztheti lombjának 30-50% -át is. A nyári időszakban nem lehet gond a nyitott ablak, viszont ősszel és télen javasolt elvinni a huzat útjából. Amit leírt a fa öntözéséről szerintem rendben van, ezt az időszakot a fának "egyedül" kell átvészelni. Ami talán még szóba jöhet egy friss ültetőközegbe való áthelyezés, amiben most lehet az egy kókuszrosttal dúsított keverék amit a kertészetekben használnak, ez hosszútávon otthoni körülmények közti tartásra alkalmatlan, ültetőközegnek B kategóriás virágföld valamint tőzegmoha 2/3, 1/3 keverékét ajánlanám. Az átültetésnél ne sérüljenek a gyökerek, amit lehet finoman leszedni a régi ültetőközegből és a frissbe áthelyezni. Kb ennyi lenne elsőre... Üdv: János Hasonló kérdés-válasz: Ficus ginseng bonsai levelei sárgulnak
Ha lyukasak a levelek lehetséges, hogy hernyó vagy valamilyen más rovar okozta a betegséget. Meg kellene próbálnia rovarölőszerrel is permetezni a fákat. Kártevők a kertünkben: ormányos, levéltetű, moly Mospilan 20 SG, a hatékony rovarölő szer
Valószínűleg valamilyen rovar okozta a hárs betegségét. Rovarölőszerrel kellene lepermeteznie (pl. decis, karate).
Valószínűleg tápanyaghiány lehet az oka, érdemes lenne főleg vasat tartalmaz lombtrágyával locsolni a növényt. (pl. zöldítő komplex, wuxal, volldünger stb. )